Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir? Pelin Karahan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

15

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir? Pelin Karahan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Çok Eskiden Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında şen hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak tanıdık olayların başlaması ile öteki Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden öbür düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline kazanç. Kıbrıs’ta hayat mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya sıcacık görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada bakımlı kahramana dönüşen Ankaralı ve bambaşka düştüğü nişanlısının hasretle ve hayat mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki fakat Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Bir Zamanlar Kıbrıs İnci kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde İnci karakterini Pelin Karahan canlandırmaktadır. İnci karakteri şu sözlerle anlatılıyor: Ben İnci Allah’ın sevgili kuluyum. Benim aşık olduğum adam sakız kokar, o aşkın çocukları pervane gibi etrafımızda döner. Akdeniz’in ortasında şükredilecek bir ömür önümde uzar gider. Böyle hissederdim. Kızlara masallar okurken aklımdan bir kara bulut geçerdi, kovardım. Bir masal ne dek sihirsel başlarsa hayal kırıklığı böylece büyük olurdu. Prenses ne kadar mutluysa başına böylece fena şeyler gelirdi. Ne bizim hayatımız masal, ne kızlarımız prenses, ne bu hayatta öyle kötülerin olduğunu düşünürdüm. Ta ki bizi birbirimizden, ailemizden, sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel gecesine kadar…

Bir Zamanlar Kıbrıs Pelin Karahan kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs’ın İnci’si Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi ancak aslen anne kadar Arnavut kökenlidir. Tam adı Vildan Pelin Karahan’dır. İlkokulu Arı Koleji’nde okudu. Ortaokulun bir bölümünü Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda ve Ödemiş İlköğretim Okulu’nda tamamladı. Benzer sene Polis Koleji’ni kazandı. Gerisinde Polis Kolejini bırakıp Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesi’ne devam etti ve mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Turizm İşletme’yi tamamladı.

Pelin Karahan, İstanbul’a amaçlamak için geldiğinde ilave iş olarak bir ajansa başvurdu. Bu ajans aracılığıyla Çağan Irmak ile reklam filmi çekti. sonra Kavak Yelleri dizisinin seçmelerine katıldı ve Aslı rolüne seçildi. Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Mihrimah Sultan’ı canlandırdı. TRT Okul’da “Bir Evde” adlı hayvan bakımı programını sundu. Show TV’de “Pelin Karahan ile Leziz Tarifler” adlı yemek programını sundu.

Başarılı oyuncu, Ekim 2011 yılında pilates eğitmeni Erdinç Bekiroğlu ile Barselona’da evlendi. Bekiroğlu’ndan 2013 yılı Kasım ayında boşandı. 24 Haziran 2014’te iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı’nda evlendi. Bu evlilikten iki çocuğu oldu. Oyuncu 1.60 boyundadır.

BİR ZAMANLAR KIBRIS OYUNCULARI

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal Dereli kimdir, gerçekte var mı? Ahmet Kural kaç yaşında? başlıklı makalemizde bir zamanlar kıbrıs, bir zamanlar kıbrıs 1 bölüm full izle ve bir zamanlar kıbrıs 2 bölüm full izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.