Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, gerçek adı ne? Devrim Saltoğlu hangi dizilerde oynadı?

17

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, gerçek adı ne? Devrim Saltoğlu hangi dizilerde oynadı?

Çok Eskiden Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşe saçan hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak aşina olayların başlaması ile öteki Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden farklı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp gerekli bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta hayat mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya kuytu görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada rahat kahramana dönüşen Ankaralı ve farklı düştüğü nişanlısının hasretle ve hayat mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki ama Çok Eskiden Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Rauf Denktaş karakterini Köklü Değişiklik Saltoğlu canlandırmaktadır. Rauf Denktaş karakteri şu şekilde anlatılmaktadır: Ben Rauf Raif Denktaş… Düne kadar Kıbrıs halkı yardımcısıydım. Şimdinin Kıbrıs Türk Cemiyet başkanı. Dün Rum vatandaşların Noel Bayramıydı. Yarın Yılbaşı. Bütün insanların dileği yeni yılın kendilerine sevinç getirmesiydi. Peki ya bize vefat kalım mücadelesi veren Kıbrıs Türküne öndeki yıllar neler getirecek bilmiyoruz. Bir çaba içindeyiz, var olmakla yok olmak arasındaki ince çizgideyiz. Bizi birbirimizden, ailemizden, sevdiklerimizden sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel Gecesinden beri ince bir çizgideyiz.

Köklü Değişiklik Saltoğlu kimdir?

Köklü Değişiklik Saltoğlu 30 Haziran 1973 yılında Trabzon’da doğmuştur. Sırasıyla, Trabzon Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü, A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyuncululuğu mezunudur.

Trabzon Belediyesi Test Sahnesi, Trabzon Devlet Tiyatrosu, Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Özgür Tiyatro, İzmit Şehir Tiyatrosu, Kandemir Konduk Tiyatrosu ve Sadri Alışılmış Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmıştır. 2008-2009 sezonunda Salt Tiyatro’yu kurmuştur. ” Salt Tiyatro Stüdyosu adlı bundan başka oyunculuk okulu vardır. Aşkyuvarlar” isimli diğer taraftan Roman çalışması vardır.

 

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kıbrıs Kemal kimdir, gerçek adı ne? Ahmet Kural hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.