Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, neden vefat etti? Devrim Saltoğlu kaç yaşında?

11

Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, neden vefat etti? Devrim Saltoğlu kaç yaşında?

Bir Zamanlar Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında şen hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak aşina olayların başlaması ile öteki Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline kazanç. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya dar görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve öbür düştüğü nişanlısının hasretle ve hayat mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki lakin Bir Zamanlar Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Çok Eskiden Kıbrıs Rauf Denktaş kimdir?

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinde Rauf Denktaş karakterini Köklü Değişiklik Saltoğlu canlandırmaktadır. Rauf Denktaş karakteri şu şekilde anlatılmaktadır: Ben Rauf Raif Denktaş… Düne değin Kıbrıs halkı yardımcısıydım. Şimdinin Kıbrıs Türk Cemiyet başkanı. Dün Rum vatandaşların Noel Bayramıydı. Yarın Yılbaşı. Tüm insanların dileği yeni yılın kendilerine mutluluk getirmesiydi. Peki ya bize vefat kalım mücadelesi veren Kıbrıs Türküne öndeki yıllar neler getirecek bilmiyoruz. Bir mücadele içindeyiz, var olmakla değil edinmek arasındaki ince çizgideyiz. Bizi birbirimizden, ailemizden, sevdiklerimizden sevdalılarımızdan ayıran Kanlı Noel Gecesinden beri ince bir çizgideyiz.

Devir Saltoğlu kimdir?

Ihtilal Saltoğlu 30 Haziran 1973 yılında Trabzon’da doğmuştur. Sırasıyla, Trabzon Anadolu Lisesi, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümü, A.Ü Devlet Konservatuvarı tiyatro oyuncululuğu mezunudur.

Trabzon Belediyesi Deneme Sahnesi, Trabzon Devlet Tiyatrosu, Ankara Deneme Sahnesi, Ankara Bağımsızlık Tiyatro, İzmit Büyük Kasaba Tiyatrosu, Kandemir Konduk Tiyatrosu ve Sadri Alışılmış Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışmıştır. 2008-2009 sezonunda Salt Tiyatro’yu kurmuştur. ” Salt Tiyatro Stüdyosu adlı bir de oyunculuk okulu vardır. Aşkyuvarlar” isimli bundan başka Roman çalışması vardır.

 

Bir önceki yazımız olan 'Teşkilat'ın dokuzuncu bölümünde neler olacak? başlıklı makalemizde gündem, haber ve sekizinci bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.