Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs Samson kimdir, gerçek adı ne? Tayanç Ayaydın hangi dizilerde oynadı?

39

Bir Zamanlar Kıbrıs Samson kimdir, gerçek adı ne? Tayanç Ayaydın hangi dizilerde oynadı?

Bir Zamanlar Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında şen hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile öteki Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden farklı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline kazanç. Kıbrıs’ta hayat mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya bakımlı görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada kuytu kahramana dönüşen Ankaralı ve farklı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki ama Çok Eskiden Kıbrıs Samson kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Çok Eskiden Kıbrıs Samson kimdir?

Çok Eskiden Kıbrıs dizisinde Samson karakterini Tayanç Ayaydın canlandırmaktadır. Samson karakteri şu şekilde anlatılmaktadır: Ben Nikos Samson. Ünivformam yok, rütbemde. Ünvanı başkalarından beklemeyen, bunun için ücret beklemeyen, Antik Yunan’daki atalarım gibi hakiki gönüllü bir askerim. Yaşım değin Türk öldürdüm. Sevdiğim kadını ve toprağımı benden almaya çalıştılar. Kıbrıs tarihinde hiç Yunan olmadı fakat diyorlar. Sen ne istiyorsun? Fazla kolay. Tarihin hatasını onu baştan yazarak düzeltebiliriz. Anemik tarih yazılmmıştır. Dün İngiliz, bugün Türk, yarın Rum… Kıbrıs’ın Yunan olması için kimin kanı dökülmesi gerekiyorsa onunkini dökmeye hazırım. Sonradan da bu adanın Cumhurbaşkanı olarak  sizi selamlayacağım.

Tayanç Ayaydın kimdir?

Birçok sinema filmi ve dizide rol bölge oyuncu 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tayanç Ayaydın Özel Doğa koleji mezunudur. Liseyi Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır. 2011 yılında oyuncu Bulut Köpük ile bir izdivaç gerçekleştirmiş ama benzer sene boşanmışlardır. Aliye dizisinde Doktor Kahraman karakterini canlandıran Tayanç Ayaydın bu dizi ile tanınmaya başlamıştır.

2009 yılıda Sakarya Fırat dizisinde Uzm.J.II Kad. Çvş. Osman Kanat rolünü canlandırmıştır. Tayanç Ayaydın 9 Şubat 2016 da Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Yaşam Şarkısı dizisi oyuncuları aralarında yer aldı ve dizide Hüseyin Cevher karakterini canlandırdı.

 

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız bu akşam var mı, ne zaman başlıyor, hangi gün yayınlanıyor? Camdaki Kız hangi kanalda saat kaçta yayınlanacak? başlıklı makalemizde camdaki kız, camdaki kız hangi gün ve camdaki kız hangi kanalda hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.