Genel Blog

Bir Zamanlar Kıbrıs Samson kimdir, gerçek adı nedir? Tayanç Ayaydın kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

30

Bir Zamanlar Kıbrıs Samson kimdir, gerçek adı nedir? Tayanç Ayaydın kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

Çok Eskiden Kıbrıs her perşembe TRT 1 ekranlarında yayınlanıyor. Yitirilen hayatlar, paramparça olan aşklar ve varoluş mücadelesi 1963 yılında adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile öteki Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta hayat mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya dar görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve farklı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Peki lakin Bir Zamanlar Kıbrıs Samson kimdir, kaç yaşında, evli mi çocuğu var mı, nereli?

Bir Zamanlar Kıbrıs Samson kimdir?

Çok Eskiden Kıbrıs dizisinde Samson karakterini Tayanç Ayaydın canlandırmaktadır. Samson karakteri şu şekilde anlatılmaktadır: Ben Nikos Samson. Ünivformam yok, rütbemde. Ünvanı başkalarından beklemeyen, bunun için maaş beklemeyen, Antik Yunan’daki atalarım gibi gerçek gönüllü bir askerim. Yaşım dek Türk öldürdüm. Sevdiğim kadını ve toprağımı benden almaya çalıştılar. Kıbrıs tarihinde hiç Yunan olmadı oysa diyorlar. Sen ne istiyorsun? Çok basit. Tarihin hatasını onu yeniden yazarak düzeltebiliriz. Beti Benzi Kaçmış tarih yazılmmıştır. Dün İngiliz, bugün Türk, yarın Rum… Kıbrıs’ın Yunan olması için kimin kanı dökülmesi gerekiyorsa onunkini dökmeye hazırım. Sonra da bu adanın Cumhurbaşkanı olarak  sizi selamlayacağım.

Tayanç Ayaydın kimdir?

Birçok sinema filmi ve dizide rol alan oyuncu 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Tayanç Ayaydın Özel Doğa koleji mezunudur. Liseyi Tercüman Lisesi ve İstek Vakfı Lisesinde tamamlamıştır. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü tamamlamıştır. 2011 yılında oyuncu Bulut Köpük ile bir izdivaç gerçekleştirmiş oysa benzer yıl boşanmışlardır. Aliye dizisinde Doktor Kahraman karakterini canlandıran Tayanç Ayaydın bu dizi ile tanınmaya başlamıştır.

2009 yılıda Sakarya Fırat dizisinde Uzm.J.II Kad. Çvş. Osman Kanat rolünü canlandırmıştır. Tayanç Ayaydın 9 Şubat 2016 da Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Hayat Şarkısı dizisi oyuncuları aralarında yer aldı ve dizide Hüseyin Cevher karakterini canlandırdı.

 

Bir önceki yazımız olan Merak ediliyor! Bir Zamanlar Kıbrıs nerede çekildi? Bir Zamanlar Kıbrıs çekim yeri Eski Maraş, Gazi Magusa, Lefkoşa neresi? başlıklı makalemizde bir zamanlar kıbrıs, bir zamanlar kıbrıs çekim yeri ve bir zamanlar kıbrıs dizisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.