Genel Blog

‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ın altıncı bölümünde neler olacak?

17

'Bir Zamanlar Kıbrıs'ın altıncı bölümünde neler olacak?

‘Bir Zamanlar Kıbrıs ’ın yeni bölümünde; saldırılar ve zulümlerden kaçan, köylerinden göçe zorlanan Kıbrıs Türkü, Lefkoşa ’ya ulaşmaya başlamıştır. Şu Anda erzak ve yatacak yer kıtlığı en büyük sıkıntıdır. Binlerce acılı insan Lefkoşa sokaklarında açlıkla, soğukla ve sığınak sorunuyla uğraş halindedir.

Rauf Denktaş ve Ankaralı, Makaryos ’un gasp ettiği gıda stoğunu fethetmek için riskli bir plan kurar. Kemal ve Derviş ise Bereli ’ye suikast düzenleyenin Samson olduğunu öğrenir. Samson, Türk tarafında sıkışıp kalmıştır. Kemal, elindeki telsizle Samson ile temas kurar. Acilen Kemal-Samson aralarında Kemal ’in yönettiği bir kedi-fare oyunu başlar.

KGB, Ankara ’da Ayşe üzerinden Bereli ’nin kimliğini deşifre edince Sovyetler ile İstihbarat aralarında bir savaş başlar. Ankara sokaklarında tabanca sesleri konuşulur. İnci ise Samson ’un yokluğunu fırsat bilip kaçar. Acilen ane-kızı, Rum sokaklarında EOKA ile gergin bir peşine düşüp takip ve kaçma kovalamaca beklemektedir.

Yapımcılığını Erol Avcı ’nın, yönetmenliğini Hakan İnan ’ın üstlendiği, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran ’ın kaleme aldığı ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’, 6 Mayıs Perşembe günü saat 20.30 ’da TRT 1 ’de.

Bir önceki yazımız olan Çukur reyting sonuçları 3 Mayıs Pazartesi: Yasak Elma, Uyanış Büyük Selçuklu, Maraşlı başlıklı makalemizde çukur reyting sonuçları, çukur reyting sonuçları 13 ocak 2020 ve çukur reyting sonuçları 15 şubat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.