Genel Blog

‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ın ikinci bölümünde neler olacak?

18

'Bir Zamanlar Kıbrıs'ın ikinci bölümünde neler olacak?

‘Bir Zamanalar Kıbrıs’ dizisinin ikinci bölümünde; Makaryos, Lefkoşa’nın düşürülmesi için emir verecek.

Köylerinden kasabalarından edilmiş 20 bin Kıbrıs Türkü gibi Kemal ve ailesi de göç yolunda gaddarlık aşağıda eksilerek yoluna devam etmektedir. Kemal bir yandan kafileye sahip çıkmalı öteki yandan kaçırılan karısı ve kızına bir lahza önce ulaşmalıdır. Sampson’un özellikle İnci’yi niçin kaçırdığı ortaya çıkarken Makaryos son yumruğu vurma peşindedir. Lefkoşa düşürülecek, Türk liderler ele geçirilecektir.

Ankaralı adaya etap basar basmaz hem Lefkoşa’yı ayrıca de göçenleri hafifletmek için hamlelerine başlar. Bereli kahraman Kıbrıslı Mücahitle kol kola girdiğinde Türkler ilk şoku atlatıp destansı vatan savunmalarını başlatır.

Yapımını TMC Film’in, yapımcılığını Erol Avcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Hakan İnan’ın, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı ‘Bir Zamanlar Kıbrıs’ ikinci bölümüyle, 8 Nisan Perşembe saat 20.00’de TRT 1’de ekranlara gelecek.

Bir önceki yazımız olan Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında? Canan Ergüder ne kanseri oldu, hastalığı ne? Canan Ergüder diziden ayrıldı mı? başlıklı makalemizde canan ergüder, canan ergüder vikipedi wikipedia özgeçmişi eğitimi ne mezunu ve kanser hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.