Genel Blog

Birün Aktaş kimdir? Emre Dorman kimdir? Birun Aktaş instagram

85

Birün Aktaş kimdir? Emre Dorman kimdir? Birun Aktaş instagram

Birün Aktaş’ın sunumu, Emre Dorman’ın ve kıymetli konukların katkılarıyla “Emre Dorman ile Aklımdaki Sorular” yeni birim 00.15’te TV8’de yayınlanıyor. Peki lakin Birün Aktaş ve Emre Dorman kimdir? 

Birun Aktaş kimdir?

Birun Aktaş bir sunucudur. TV8’de Aklımdaki Sorular programını sunmaktadır. Birun Aktaş’ın instagram hesabında yaklaşık 5 bin takipçisi bulunmaktadır. 

Emre Dorman kimdir?

Akademisyen olan Emre Dorman bununla beraber ilahiyatçı ve analist yazardır. Televizyon programı da sunan Dorman, 23 Mart 1979’da İstanbul’da doğmuştur. Acıbadem Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Asistan Doç. Dr. Emre Dorman Marmara Üniversitesi’nden mezundur. Muavin Doç. Dr. Emre Dorman Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam Bilim Dalında yüksek lisans yaptı. 2014. 2009 yılında da doktora tezini tamamlayan Emre Dorman Acıbadem Üniversitesinde ve Bahçeşehir Üniversitesinde Felsefe grubu derslerine girmektedir.

Muavin Doç. Dr. Emre Dorman, akademik çalışmaları yanı sıra Tv8’de “Emre Dorman ile Aklımdaki Sorular” programını hazırlayıp sunmuştur.

Eserleri:

Kur’an’daki Temel Emirler Ve Yasaklar (2011), Ölüm Gerçeği Üstüne Bir Deneme (2011), Evrenin Ve Yaşamın Kökeni Üzerine (2011), Vefat Gerçeği Üstüne (İngilizce, 2012), Duanız Olmasa Ne Öneminiz Var? (2013), Dini Konularda Kendini Kandırmanın 40 Yolu (2014), Din Niçin Gereklidir? (2015), Allah’a Öğretilen Din (2016), Allah’ın Parmak İzi (2016), Kendini Kınayan Leziz (2017), İslam Ne Değildir (2018).

 

Bir önceki yazımız olan Survivor dokunulmazlığı hangi takım kazandı? 18 Nisan 2021 Survivor eleme adayı kim oldu? başlıklı makalemizde survivor dokunulmazlığı, survivor dokunulmazlığı kim ve survivor dokunulmazlığı kim kazandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.