Genel Blog

Bitkisel Formüllerle Cildinizi Gençleştirin

319

Bitkisel Formüllerle Cildinizi Gençleştirin

Doğadaki güzelleştirici mucizelerin sınırı yok. Her güzeşte dönem tıpkısı değişik yöntem öğreniyoruz. Tabiat gençleştirici gücünü bize bitkilerle gösteriyor.Bu alanda uzmanlığı ile maruf doğanın cahillik sırlarını bizlerle paylaşan Volkan Kurt bu misil birlikte doğada cildi gerginleştiren bazı bitkilerden saraka ediyor. Sunulan bu tabii ipuçlarıyla güzellik imkanını yakalayabilirsiniz.

Ciltte olumlu yüklülük gösteren nebati mahsulat evet dahi katıksız kitap asıllı kremler yardım içeren ürünlere mütenavip. (Bir birlikte cildigerginleştiren kremler o büyüklüğünde fiyatlı kim. Bunların formülünü doğadan arayıp hatırlamak varken hastalık kimyasal karışımlı kremlere para ödensin ki) Saf ürünlerden ve şifalı bitkilerden elde edildikleri amacıyla önemseniyorlar bu formüller. Çünkü ayrımsız çokça kadının ihtiyacı olan gerginleştirici özelliğin beraberinde bazıları östrojenik etkiye da ashap. ve kâh nebati içerikli karışımlar ciltte yaş ilerledikçe mütenakıs maddeleri yapılandırıcı ve canlandırıcı etkiden dolayı de ayrımsız haddinden fazla kadının tercihlerine meydan alıyor. Parlak faal ve karışık ten için cesim olan tabiata şuurlu yaklaşamak ve ne bitkinin veya besinin neye yaradığını inanmak.. Örneğin biberiye bitkisinin yapraklarından hazırlanan aynı mahlut yaralar ve kesiklerin tedavisinde kullanılıyor.Yeşil nane ve portakal özü cildi kaldırarak gerginleştirici sıkıntı gösteriyor. Bittabi hoppadak bunlarla tutkun değil. İşte mucizevi formüller:
Biberiye ve sütle huzursuz bir deri
Akdeniz çevresinde yetişen ve “kuşdili” adına birlikte tanıdık biberiye afiyet sorunlarının yanında kozmetikte birlikte kullanılır. Biberiye yapraklarının suda bekletilip suyu süzülüp ıkına sıkına elde edilen likit kompres yapılarak ödemlerde yaralar ve kesiklerin tedavisinde kullanılır. Son aşama enerjik benzeri tonik olan biberiye cildi gerginleştirir ve canlandırır. Cildinizi gerginleştirici aynı losyon öneriyorum. 1 akarsu bardağı ılık süte 10 gr biberiye atıp aynı kaç dakika bekletin. Daha bilahare öz süzgeci veya tülbentle süzün. Benzeri parça pamukla göz çevresi aut tam yüz ve boynunuzu silin.
Ananas suyundaki mucizevi enzim
Günde iki öğün ananas suyu amacıyla. B vitamini ve ciltte kollajen oluşumu amacıyla C vitamini içeriyor. Ananas bir iki bulunan mineral manganezin önemli aynı kaynağı. Anti oksidan siper sağlıyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ananasın cildi sıkılaştıran özelliği içindeki hususi enzim.İçerdiği mübarek miktardaki “bromelain” enzimi dokuları gerginleştiriyor ciltte istenen gerginliği sağlıyor.
Limon ve portakalın ciltte yarattığı nekeslik
Daha Çok tezgahlarda bol eli nimetli portakal göreceksiniz. Görk için eli nimetli mübarek portakal kullanın. Amma içine limonu dahi katarak. 3 limonu 1 portakalı ve bir salatalığı ( kabuklarıyla alay malay) mikserde karıştırın.. Elde ettiğiniz karışıma 3 çorba kaşığı gül suyu ve 2 çorba kaşığı da ispirto ekleyin. Bu kokteyl bire bir saat kadar bekletin. Sonradan sabah ve akşamları yüzünüzü bu karışımla silin. Bu silmenin peşi sıra deri için hazırlanmış natürel bitki yağları sürebilirsiniz. (Cildin gerginliğinin sağlanması açısından süsen evet de badem yağını tercih edebilirsiniz). Bu muamele sırasında parmak uçlarınız yardımıyla (dairevi hareketlerle) yüzünüze ovma yapın. Tabii düşman ufak hareketlerle ovma yaparak cildinize yedirin . Sağlam ve saf olan bu yağlar Herbalum’dahi bulunuyor.
Yüz temizleme losyonu
Yüzü elde etmek birlikte uğraşmak büyüklüğünde kocaman. 1 kaşık biberiyeyi ve 2 kaşık kurutulmuş papatyayı ortamında su olan tıpkı kaseye kucak. 15 dakika kaynatın. Bu karışımı soğutun. Sonraları tülbent veya lif süzgeçle süzün. Yüzünüzü bu karışımla yıkayın. Biberiye teninizdeki mikropları dindiren ayrımsız çeşni taşır . Yoğurt Çiçeği bitkisi ise yüze parlaklık kazandırır.
Maydanoz maskesi
Maydanoz cildi çok domuzuna nemlendirir gerip güçlendirir… Karışık ayn çevreniz için kullanabileciğiniz tıpkı sebze. 1 orta bandaj maydanozu kıyın ve tıpkısı kaba koyarak üzerine 1 bardak sıcak akarsu ekleyin. 10 zaman ısıdam suyun süresince bekletin. ( Yahut suyun kaynadığı kabın üstüne süzek kucak. Bu suyun buharında bekletin.) Sonradan maydanozları soğutun ve süzün. Göz çevrenize besleyici benzeri krem sürün. Karışımda ıslattığınız tıpkısı kıvılcım pamuğu gözünüzün üstüne yerleştirin. Yatağa uzanın ve bu pamukla 10-15 an dinlenin. Haftada iki veya üç posta bu işlemi uygulayabilirsiniz.
Pürüzsüzleştirici ve sıkılaştırıcı losyon
3 şekerli kaşığı papatyayı 2 lezzetli kaşığı gül yaprağını (veya adaçayı) 1 şekerli kaşığı naneyi haşlayın. Akşam Ezanı arıtılmış yüzünüze bu losyonu pamukla sürün. 20-25 aktarılma süresince herhangi bir dönüş kullanabilirsiniz.. Farkı fark edeceksiniz.
Orman meyvelerindeki kolajen
Dut böğürtlen ağaç çileği ve çilek kabilinden orman meyveleri kırışıklıklara berenarı dolgunca sağlık. Yaşlanmayı geciktiren antioksidan içerirler. Örneğin tıpkı apaz çilekte kâin C vitamini günlük gereksinimiz olan kolajeni esasen yapılandırır. Bunların suyunu (benzeri çorba kaşığı) ayrıca peçe olarak cildinize sürüp 5 veya 10 zaman bekletebilir cilde emdirdikten bilahare suyla yıkayabilirsiniz. Bu meyveleri hergün aşındırmak de “teklifsizce destek” sağlar ve çok müspet sıkıntı yaratır.
Seçme soy cilde ballı krem
Aynı yumurtanın akını pir karıştırın. İçine tıpkı şeker hastalığı kaşığı bal ve bir öz kaşığı badem yağını ilave edin.. Malzemeleri akıcı ağıl gelene kadar çırpın.Cildiniz kuru ise içerisine eklediğiniz badem yağını tıpkısı-iki çay kaşığı elan çoğaltabilirsiniz. Yüzünüze 4 yahut 5 günde bire bir peçe kendisine uygulayabilirsiniz. Bu “tabii kremi” buzdolabında bitinceye büyüklüğünde saklayabilirsiniz.
Buğday sıska ciltler üzere ideal kitap
Ark ciltler mutlaka imdi ilgi ister. Zira niteliksiz kırışır. Bakım üzere bir akarsu bardağı buğdayı mikserde öğütün karıştırın. içine iki çorba kaşığı natürel zeytinyağı da eklemeyi ihmal etmeyin (Çipo havanda bile dövmeniz olanaklı) Eriyince yüze uygulayın. (Banko uzanın ve anca maske yapın) Sakat bilahare sonradan ılık suyla yıkayarak temizleyin. Haftada tıpkısı bu maskeyi yapabilirsiniz.
Un bal ve sütle etkili tıpkısı cilt
Güçsüz ciltleri anında animasyon özelliğine erbap olan bu maskeyi emeksiz hazırlayabilirsiniz. Bire Bir çay bardağı ılık sütü 2 yemek kaşığı unu aynı kaşık balla karıştırın. Ilık karışımı cildinize sürüp 10 zaman bekletin. Peçe A B ve E vitamini içerdiği için cildi canlandırıcı özelliğe sahiptir.
Alındaki kırışıklıklar
Aynı beyaz kağıdı ılık suda ıslatın. Üzerine semiz krem sürün. Alnınıza kırışıklıkların üstüne yerleştirin. (Kağıt kaşlarınızın üstüne ve saçlarınıza gelmesin). 15-20 an bekletin.
Karahindiba ile sıkıntılı savaşı
Bitkiden 2 çorba kaşığı elde edin. Tezyifkâr aynı cezvede 10 dakika kaynatın. Soğutun ve süzün. Bu sıvı ile yüzünüzü sabah ve akşam yıkayabilirsiniz. Bire Bir müddet bilahare yüzdeki lekeleri ve çilleri yok eder evire çevire tıpkısı cilde ehil olmanızı sağlar.
Elma sirkesi-soğan suyu
İkisinin karışımı hem sıra lekelerine hem bile zayıflık lekelerine karşı doğal ayrımsız derman. Elma sirkesi-soğan suyu karışımı seçkin yaştan kadının canını haddinden fazla sıkan kahverengi lekeleri gideriyor. Yöntemi şu şekilde : İki yoz soğanın suyunu mikserde sıkın. (Yahut soğanı kesip ayrımsız havanda bile dövebilirsiniz) Soğan suyuna noksan öz bardağı elma sirkesi ekleyin karıştırın. Bu tabii “losyonu” akşamları sürüp öylelikle uzanın. Az saat bilahare yıkayın ve temizleyin. İki yahut üç günde bir bunu yapabilirsiniz Dilerseniz takkadak soğanın suyunu de sürebilirsiniz. . Soğan suyuyla ıslatılmış benzeri pamukla yüzünüzü gelişigüzel aktarılma silebilirsiniz. (Zaman kokmaması için tün yapmanız bilahare suyla yıkamanız elan mebzul.) Fakat dileyenler sabaha büyüklüğünde da bu losyon sürülü tıpkısı şekilde uyuyabilir.
Kaya tuzu tabii ayrımsız inayet
Kaya tuzu iri parçalar şeklinde tuz madenlerinden çıkarılan ve rafine sıfır tuzdur. Denetleme ve uç çevresindeki çizgileri gün ışınlarının illet olduğu kırışıklıkları tedavi edebilme özelliği vardır. Magnezyum potasyum kalsiyum klorit ve çıpa itibarıyla varlıklı olan bu tuz birçok yerde kullanılıyor. Uygulamadan sonradan dem dolaşımını hızlandırır. Kaya tuzlarının tabii dengesi cildin gönen dengesini ayarlar. Bire Bir anda göz üzere üstelik yararlı.
Güçsüz gözler için şurası yapın: 1 çamçak suya sakim lezzetli kaşığı tuz ölçüsüne göre 2 bardak tuzlu akarsu hazırlayın. Elinizi suda ıslatarak ayn altlarınıza koyun.
Yabani çilek çayı
Sivilceli cildiniz varsa ayrımsız içecek önermek isterim Değme sabahleyin görgüsüz çilek çayı demleyip üzere. Ayrıca sivilce düşmanı ayrıksı bitkiler dahi var. Papatya lavanta ve ebegümeci çayları de sivilce tedavisine bol gelir. Zira dem dolaşımını hızlandırır. Bu de gerilimi azaltır zımnında sivilcelerin oluşumunu engeller.
Başkaları birlikte çokça heybetli
Yabancılar amacıyla güzelce ayrımsız mahlut var. 1 akarsu bardağı dolusu zeytinyağı suda (benmari) ısıtın ve içine çeyrek altın sulu zırtlak suyu sıkın. Başkaları bu yağıda 10 zaman bekletin. Ayrıca tırnakların güçlenmesi ve ellerin bakımı için üstelik şu formül gani dirimsel: 10 felç bademyağı 3 felç lavanta düşman 2 felç bergamot yağını 1 lezzetli kaşığı gliserinle karıştırın. Bunları sıcak suya ekleyin. . Ellerinizi 10 dakike bu aile bekemit . Sonraları başkaları ovuşturularak yağları deriye nufüz ettirin.
Pirinçunu ile kâmil başkaları
Mutfağınızdaki pirinçunundan tıpkısı güzellik malzemesi yapıyabileceğinizi unutmayın. Tıpkısı miktar pirinç ununu tıpkı çay bardağı sütle karıştırın. İçine 1 kemirmek kaşığı dolusu jojoba yağı ekleyin. Bu karışımı ellerinize sürün 20 zaman sonradan yıkayın Ellerinizdeki güzelliği farkedeceksiniz.
Bitkiler kuşkusuz natürel incelme sağlar?
Cildi gerginleştiren sorunları gideren formüller bulunduran natür bittabi kim zayıflama için birlikte çüzüm sunuyor. bu arada aynı haddinden fazla kayırıcı yaz sonrası kilo aldı. Bunları bile yakmanın zamanı geldi. Çünkü gösteriş deyince cılız tevessül etmek araç. Doğadaki bitkilerde onun bile çaresi var. Bitkilerle kalımlı zafiyet sağlanıyor. Ayrıca mergup şifalı bitki ve tohumlarının içindeki vitamin ve mineraller zayıflatmakla kalmayıp evire çevire tıpkısı cilde de bozukluk oluyor. “Yağ hazin” olan bu şifalı nebatat (yemekten önce alınınca) yemekte alınan yağların dahi vücuttan daha olağan atılmasını sağlıyor. “Nebat özü damlası”nı üstelik suya damlatıp tınlamalı adına içtiğinizde tabiatın etkisi bire bir süre sonraları kendini göstermektedir.

Kimlik Kap Bakımı bitkisel kap maskeleri ten bakımında bitkiler cildinizde bitkisel peeling

Yoruma kapalı.