Genel Blog

Black Bird Cleaner

33

Black Bird Cleaner

Black Bird Cleaner, bedava bir sistem bakım ve optimizasyon programı olarak uyarı çekmektedir.

Hard diskler zerine kayıt ettiğiniz her veri, fiilen ilerleyen dönemlerde sisteminizin yavaşlamasının asıl etkenlerinden bir her birine olarak karşınıza çıkıyor. Bunu alıkoymak için ise bilgisayarınızı yersiz dosyalarla doldurmamak ve ara sıra temizlik yapmak gerekiyor. Namına bahar temizliği desek çok da hatalı olmayacak bu temizliği yerine getirmek için farklı alanlara yönlendirilmiş komut dizinleri kullanabileceğiniz gibi bu işi sizin için yapan Black Bird Cleaner gibi programlar da mevcut. 

Black Bird Cleaner Özellikleri:

50’den fazla tarayıcıda önbellek, geçici dosyalar ve çerezleri temizler. Yersiz geçici dosyaları ve jurnal dosyalarını PC’nizde bulur. Kullanılmayan dizinleri sıkıştırın (yalnızca PRO) Bellek dökümlerini bulur ve kaldırır. Ufak önbellek, yazı tipi önbelleği ve simgeler önbelleğini temizler. Chkdsk Dosya Parçalarını, yeni belgeleri ve Windows kusur uyarılarını temizler. Eski işletim sistemindeki dosyaları temizler. Windows arama önbelleğini temizler. GPU önbellek dizinlerini temizler.

Bir önceki yazımız olan PCBoost başlıklı makalemizde bilgisayar hızlandırma, download pcboost ve download pcboost free hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.