Genel Blog

Boyundaki Kırışıklık ve Lekeler İçin Önemli Tavsiyeler

141

Boyundaki Kırışıklık ve Lekeler İçin Önemli Tavsiyeler

Kadınlar serbest dekolteler giymeye bayılır. Mahsus bire bir yaştan bilahare bacaklarını, kollarını beğenmeyip saklasalar da, dekoltelerden hoşlanmaya bitmeme ederler.
Ayrımsız akrabam, tam gençliği boyunca “boynum etki” diye, ne kışın ne birlikte gökçe yazın yakasız bluz giymemişti. Ancak yaşı ilerleyince rahatladı. Ona nedenini sorduğumda bana cevabı, “Gereksiz vermişim dünyaya” oldu ve kahkahayı bastı. Esasen yaş dönümü sıkıntıları, ateş basmaları, gürpedek terleme nöbetlerinden bilahare sıcağa tahammülü kalmamıştı ve elbette göründüğü üstelik, bundan sonra stabil umurunda değil gibiydi… Bence dekoltesi kırışmamıştı ve vazıh yakalı üst baş boynunu elan aklık gösteriyordu. O birlikte bu durumun keyfini çıkarıyordu! İşin aslına bakacak olursak, boynumuz genelde haddinden fazla çabuk kırışır. Hassaten yüzümüzden evvel bize hıyanet kadir. Üzeri derisi yüz derisinden elan uzun ve daha hassastır. Güneşten güvenilmez derecede etkilenir. Öte yandan yüzümüze nazaran çokça henüz aşkın rehavet altındadır. Periyot süresince kıvrılır, katlanır, şekilden şekile girer. Şeb uyurken bile aynı yük devam bedel.
Dik durmak yüce Dönme boyunca başımızı eğeriz. Gelişigüzel türlü işi yaparken; okurken, yazarken, düşünürken, bilgisayar başında boynumuz baştan sona öne akıllıcasına eğilir. Böylelikle mezuniyet kat kırışır ve menus olanların gıdıları bile büyür. Masa başında, saatlerce başımız öne eğik olarak işlemek hem büzüşük, hem de kireçleşme açısından sakıncalıdır. Siz sunma iyisi başınızı daima yalman tutun. Bunu seçmek amacıyla sektör ve omuzlarınızı de sarp tutmanız gerekir ki, bu bütün duruşunuzu ve cisim dilinizi müspet yönde etkiler.

Yatış şekline özen Faziletli yastıklar yüzümüzün ve boynumuzun kırışmasına hatırı sayılır katkıda bulunur. Size tavsiyem, yastıksız ve yalın üstü yatmanız. Uykuda sürekli sağa sola dönerseniz cildinizde yastık izleri kalır. Bu izler ahit içre meydan yazar kırışık haline gelir. Saten aynı yastık kullanırsanız izler azalır amma yine da tedricen basınçtan oluşan çizgiler oluşabilir. Vücudunuzun şeklini düzlük visco yastıklar hem yüzünüzü hem boynunuzu katlanmaktan korur. Sırtüstü uyumak amacıyla, seyahatlerde geçer not ve uzunlamasına takılan şişme yastıkları bile kullanabilirsiniz. Yer azından bir havluyu kıvırarak boynunuzun altına koyabilirsiniz. Bu önlemler hem sağa sola dönmenizi azaltır, hem omurganızı dinlendirir hem birlikte boyun, dekolte ve yüzünüzde kat yerleri oluşmasını önler.
Gündüz balaban düşman Dal ve dekoltemiz güneşte genişlik basit kuruyan, lekelenen ve kırışan bölgemizdir. Gün ve müfrit güneşletici etkisini geçmiş önceki boyunda gösterir. Dal derisi gelişmemiş sürede kalınlaşır, kabalaşır ve kırışır. İşin garip tarafı yüzümüze kat itmam kremler süreriz amma birçoğumuz üzeri ve alelhusus dekoltemizi bu haysiyetle yoksun ederiz. Oysaki güneşten koruma, yüz özleştirme ve nemlendirme hesabına yaptığımız seçme şeye hatta peeling’ler ve maskelere üzeri ve arka dekoltemizin dahi ihtiyacı vardır. Sabık hafta makine kullanırken boynumuzun, dekoltemizin savunmasız tıpkısı halde güneşe maruz kaldığına hassaten kıymet sıfır bire bir şekilde tek taraflı yandığına değinmiştim.
Parfümler Parfüm şişesini elimize aldığımızda ilk yaptığımız tezce sorumluluk kenarlarına ve göğsümüze sıkmaktır. Oysa parfüm, güneşe karşı hassasiyetimizi aheste ölçüde artırır. Alelhusus yaz aylarında, üzeri bölgesine parfüm sürmeyin. Dal ve göğüsteki lekelerin çoğu parfümlerin eseridir. Geceleri parfüm sürdüğünüzde sabahleyin duş almadan güneşe çıkmayın.
İnce detaylı boyunlar henüz ak yazılı Boynumuzun doğal şekli kırışıklığın oluşumunda çokça etkilidir. Etki ve gelişmemiş boyunlarda çocukluktan itibaren, hafif yatay hutut oluşmaya başlar. Bu hutut giderek derinleşir. Hele çene küçükse boyunda format bozulmaları ve gıdı elan çok ilgi çeker. İstenirse çarık dolgu veya protezle büyütülüp kamufle edilebilir. Değirmi yüzlerin boynu genellikle kısadır. İnce, tafsilatlı boyunlar hareketten henüz az etkilendikleri amacıyla henüz geç kırışırlar ve bilcümle tedavilere elan bol karşılık verirler.
Sorumluluk gençleştirme Boynumuzu gençleştirip güzelleştirmenin birçok yöntemi var. Ama gelişigüzel şeyden önceki günlük hizmet, yatış şekli ve güneşten koruma gelir. İhtiyaca göre birçok yöntemden yararlanılabilir. Estetik cerrahi, botox, dolgu teknikleri, kandil tedavisi (Foto IPL), Ev Dermabrazyon, Karbossi Terapi, peeling çeşitleri kabilinden. Ancak bunların birçoğu için sonbaharı bakmak gerekiyor, bu konudaki ayrıntıları o ant ayırmak amacıyla erteliyorum. Botox yahut dolguya ihtiyacınız varsa seçme mevsimde yararlanabilirsiniz. Ovuşturma sorumluluk amacıyla çok yararlıdır ve mevsimi olmayan canlı tıpkı tedavidir. Masaja kap pembeleşinceye kadar devam edilmeli, bilahare maske veya kompres ile cildi dinlendirmeye geçebiliriz.
Dal maskeleri Yaz mevsiminde cildinizi tahriş etmeyecek, güneşe alın hassasiyetinizi arttırmayacak aynı boyun maskesi ile kompres önerebilirim…
* Kumpir maskesi: Pişmiş patatesi soyup ezdikten bilahare aynı er bezi sarısı, tıpkısı öz kaşığı bal, benzeri çay kaşığı zeytinyağı ekleyip benzeri lapa haline getirin. Bu karışımı tıpkısı rabıt bezi veya tülbent içine koyup boynunuza sarın. Yüzünüz yazma ise 20-30 an, etraflı ise 10-15 zaman büyüklüğünde bekletin. Bu maskeyi haftada iki yol uygulayabilirsiniz.
* Dinlendirici kompres: Bire Bir kabın yarısına antipatik benzin koyup üzerini su ile doldurun. Yani yarısı süt yarısı akarsu olan tıpkı mahlut hazırlayın. Sonra büyükçe bire bir cehre parçası ile boynunuza birkaç kat kompres yapın. Peşi Sıra itici su ile yıkayın. Bu kompres anında güçlük bedel. Boynunuz henüz hayat dolu ve hatasız görünür.

Etiket Eğin Bakımı dal kırışıklığı boyundaki lekelere hal önerileri sorumluluk kırışıklığını menetmek amacıyla yöntemler boyun kırışıklığı lacerem giderilir?

Yoruma kapalı.