Genel Blog

Bu mümkün mü? WhatsApp çevrimiçi kapatma nasıl yapılır?

20

Bu mümkün mü? WhatsApp çevrimiçi kapatma nasıl yapılır?

WhatsApp ile ilgili en fazla araştırılan konulardan biri de şüphesiz çevrimiçi nasıl kapatılır sorusudur. Bilindiği üzere bu soru ile ilgili senelerdir çoğu çözüm videosu çekildi ve benzer şekilde içerikler üretildi. Ancak bu yöntemleri uygulayan hiçbir WhatsApp kullanıcısı istediği sonuca ulaşamadı. Videolarda ve içeriklerde gösterilen bütün adımları uygulamasına rağmen kullanıcılar WhatsApp uygulamasına girdiği anda çevrimiçi olduğu bilgisi karşısında tarafa gidiyordu.

Ancak şunu belirtelim ki bu yöntemlerin hiçbirisi çözüm değil. Yıllardır gösterilen yöntemlerin tersine WhatsApp uygulamasında çevrimiçi şart bilgisini kapatmak muhtemel yok. İnternette değişik ‘APK’ dosyalar ve ‘Root’ yöntemleri mevcut ancak bu yöntemlerin de tam olarak çözüme götürdüğünü söyleyemeyiz. Bu yüzden yapabileceğiniz tek şey, çevrimiçi durumunu adamakıllı kapatmak yok, çevrimdışı görünerek mesajlaşmak olacaktır.

WhatsApp çevrimdışı mesaj nasıl gönderilir?

Çevrimiçi olmadan mesaj gönderebileceğiniz tek yöntem olan çevrimdışı görünerek mesaj atmak doğrusu oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey aleyhinde tarafta bir adet mesaj atmak olacaktır. Tabii ki WhatsApp uygulamasına girdiğiniz için durumunuz çevrimiçi olacaktır. sonradan uygulamayı tamamen kapatın, durumunuz kısa bir zaman sonradan çevrimdışı olarak değişecektir.

Durumunuz çevrimdışı olduktan daha sonra başlıca mesele burada başlıyor. Karşı taraftan size bir mesaj geldikten sonradan asıl ekranınızda bir bildirim göreceksiniz. Bu bildirimin alt kısmında ‘cevapla’ ve ‘okundu olarak işaretle’ seçenekleri olacaktır. Buradan ‘cevapla’ seçeneğine tıklayarak karşı tarafa mesajınızı yazabilirsiniz. Bu sayede aleyhinde tarafa hiçbir şekilde çevrimiçi koşul bilgisi gitmeyecektir. Burada kayda değer olan nokta WhatsApp uygulamasına giriş yapmamaktır. Eğer uygulamaya antre yaparsanız derhal çevrimiçi olarak görüneceksiniz.

WhatsApp son görülme nasıl kapatılır?

Oldukça kolay olan bu usul, sizin WhatsApp uygulamasında en son ne zaman çevrimiçi olduğunuzu belirten bir özelliktir. Bu özelliği kapatarak insanlardan WhatsApp’ta en son ne süre çevrimiçi olduğunuzu gizleyebilirsiniz. Özelliği kapatmak için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son görülme > Hiç kimse seçeneklerini tıklayarak son görülmenizi iyice gizleyebilirsiniz.

WhatsApp ve öteki uygulamalarla ilgili görüşlerinizi yorumlarda yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPad sıfırlama nasıl yapılır? Resimli Anlatım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.