Genel Blog

Buray kimdir, kaç yaşında, nereli? Buray şarkıları!

26

Buray kimdir, kaç yaşında, nereli? Buray şarkıları!

Kıbrıslı pop sanatçısı Buray hayatıyla şu sıralar sık sık gündeme geliyor. Bu akşam İbo Show konukları aralarında bulunan Buray’ın hayatına dair merak edilenleri bir araya getirdik.

BURAY KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

15 Haziran 1984 tarihinde KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da dünyaya gelen Buray’ın tam adı Buray Hoşsöz’dür. Lise eğitimini Türk Maarif Koleji’nde aldıktan sonra, üniverite eğitimini Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü’nde tamamlamıştır.

Büyük Britanya’daki Glamorgan Üniversitesi’nde Müzik Prodüksiyonu ve Ses Mühendisliği üzerine yüksek lisans eğitimi de yapan Buray, Avustralya’da tanıştığı söz yazarı ve besteci Favori Ançel ile birçok şarkıya imza atmış, ilk olarak Ferhat Göçer’in “Unutmuş Şimdiden” şarkısı olmak üzere; Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da farklı alanlara yönlendirilmiş besteler vermiştir.

2015 yılında, Melbourne’daki stüdyosunda birincil albümü “1 Şişe Aşk” için çalılışmalar yapan Buray, Haluk Levent, Kuzey, Rober Hatemo, Soner Arıca, Gökhan Yokuş, Berksan, İzel gibi birçok sanatçıya Kıbrıs konserlerinde gitarist olarak eşlik etti. Solistliğini üstlendiği “Sensitive Vibrations” grubuyla ve “Acoustic Ceremony” projesiyle çoğu konser veren Buray, geniş ve modern İngilizce repertuvarı ile büyük alaka gördü.

606863c4214ed80760ff6446

2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla hızlı bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki çoğu şarkıya aranjörlük yaptı. Kıbrıs’ta çoğu sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

2004 yılında “United Boyband” grubunun solisti olarak Kıbrıs Eurovision elemelerinde 125 yarışmacı arasından finale kalan ve İngiltere Royal Alexandra Palace’da konser veren Buray, 2008 yılında “Yanayım” adlı şarkıyla süratli bir çıkış yapan Babutsa grubunun albümündeki birçok şarkıya aranjörlük yaptı. Kıbrıs’ta çoğu sanatçının albümünde aranjörlük yapan genç yıldız, KKTC’deki sayısız televizyon programının orkestra şefliği görevini de üstlendi.

Bir önceki yazımız olan Altay kimdir, kaç yaşında ve nereli? Altay şarkıları! başlıklı makalemizde ibo show, şarkıcı altay evli mi ve şarkıcı altay kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.