Genel Blog

Camdaki Kız Adil kimdir, gerçek adı ne? Şerif Erol hangi dizilerde oynadı?

15

Camdaki Kız Adil kimdir, gerçek adı ne? Şerif Erol hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki ama Camdaki Kız Adaletli kimdir?

Camdaki Kız Adaletli kimdir?

Nalan’ın babasıdır. Vali emeklisidir. Devir yaptığı dönemde çalıştığı her şehirde, ahlakı, iş disiplini, iyi huyu ve adilliğiyle herkesin takdirini toplamış bir insandır. Sanatla ilgilenmekten, kitap okumaktan hoşlanır. Fazla güzel piyano çalar. Sanat müziği aşığıdır. İlerlemiş yaşına rağmen dinçtir ve hayata bağlıdır. Kızı Nalan’ı fazla sever. Karısı Feride’nin kızlarına uyguladığı baskından hoşnut olmasa da, elinden bir şey gelmez. Hayattaki en büyük çabası, Nalan evlenene kadar kızını mutlu ve güvende tutmaktır.

Şerif Erol kimdir?

Camdaki Kız dizisinde Adil’i canlandıran Şerif Erol fiilen Fizik Bölümü mezunudur.  Lisede fizik öğretmeninin sınıfına “Sizden fizikçi olmaz” demesiyle fizikçi olmaya karar verip Boğaziçi Üniversitesi Fizik Bölümünü kazanmıştır. Gerçekten fizik üzerine kastetmek istemediğini anlayıp ekonomi Bölümüne geçmiştir. Uzun zaman Boğaziçi Üniversitesi Oyuncuları bünyesinde oynamıştır ve 1997 yılından itibaren Açık Radyo’ya girişmiştir.Tiyatroya olan isteğinden ötürü tiyatro eğitimi almış ve dersler vermiştir. Bu sıralarda Nişantaşı’nda bulunan Stüdyo Oyuncuları Tiyatro alanında oyunlar oynamıştır. 2008 yılında da Stüdyo Oyuncuları’nda almak üzere “Karanlık Korkusu” adlı oyununu sürdürmüş ve 2014 yılında Bilgi Üniversitesinde kurulan Krek Tiyatrosu’nda “Babamın Cesetleri” adlı tiyatroda başrolü oynamıştır. 2000 yılından itibaren Bir İstanbul Masalı, Hırsız Polis ve Bıçak Sırtı adlı dizileri yazmış ve son dönemde Itibar Meselesi adlı dizinin bölümlerinde “Hasan Kılıç” rolünü oynamıştır. Bir dönem TRT’de seslendirme yapmıştır.

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız Rafet kimdir, gerçek adı ne? Tamer Levent hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.