Genel Blog

Camdaki Kız (baba) Rafet gerçekte kimdir? Tamer Levent kaç yaşında,hangi dizilerde oynadı?

21

Camdaki Kız (baba) Rafet gerçekte kimdir? Tamer Levent kaç yaşında,hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki fakat Camdaki Kız Rafet kimdir?

Camdaki Kız Rafet kimdir?

Koroğlu ailesinin başı ve fazla zengin bir işadamıdır. Çok fakir bir hayattan geldiği için paranın kıymetini bilir, savrukluğa katiyen müsamahası yoktur. Koroğlu malikanesinde tüm yiyeceklerin bir gramajı ve ölçüsü vardır. Her şey sayılı ve sınırlıdır. Elektrik, ısıtma, benzin, yiyecekler, içecekler… Her şey Rafet bey’in yerinde gördüğü miktarda dağıtılır konut halkına. Ancak Rafet bey zenginliğini muhtaçlarla paylaşmaktan asla çekinmez. defalarca ihtiyaç sahiplerine bol miktarda destek yapar.

Tamer Levent kimdir?

Camdaki Kız dizisinde Rafet’e hayat veren Tamer Levent, 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne seviye sınavı ile girdi. Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümünden 1977 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında önce oyuncu daha sonra yönetmen olarak çalışmalar yaptı. Devlet Tiyatroları genel müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yönettiği oyunlar; Rusya, Kanada, Güney Kore, İran ve Kuzey Kıbrıs’ta festivallere davet edildi. Hâlen Devlet Tiyatrolarında rejisör kadrosundadır ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV ile Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği TOMEB kurucusu ve birincil Genel Başkanıdır.13 Ekim 1950 tarihinde İzmir Karşıyaka’da ağır ceza hâkimi Zeki Bey’le tasarımcı Meral Hanım’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Liseyi İzmir Türk Kolejinde okudu. TRT 2’nin sevilen programı Akşama Doğru’nun yapımcı ve sunucusu, televizyon yapımcısı Seynan Levent’le 1982 yılında evlendi. 1984 yılında oğlu Efe ve 1985 yılında kızı Hazel dünyaya geldi. 25 Mart 1994 yılında Devlet Tiyatrolarında ilk ve son defa yapılan bir uygulama ile seçimle Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu. 10 Ağustos 1994 yılına kadar yürüttüğü bu görev sırasında ülkemizde çok ses getiren Sanata Evet projesini hayata geçirdi. Tiyatro kültürünün tanımlanması ve yaygınlaşması doğrultusunda teorik ve uygulamalı çalışmalar yaptı. 2003 yılında Çorlu Belediyesi göre adına sahne (Çorlu Belediyesi Tamer Levent Sahnesi) açılan Tamer Levent, Türkiye’de eğitimde drama ve marifetli drama çalışmalarını başlattı. Sahneye koyduğu, Hale Ayvaz’ın Her Tarafta Yaratma adlı oyunuyla Devlet Tiyatroları’nın ilk Rusya turnesini gerçekleştirdi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız'ın hastalığı nedir? Camdaki Kız Nalan gerçekte kimdir? Burcu Biricik kaç yaşında? başlıklı makalemizde burcu biricik, camdaki kız ve camdaki kız nalan hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.