Genel Blog

Camdaki Kız başlıyor… İşte oyuncu kadrosu!

22

Camdaki Kız başlıyor... İşte oyuncu kadrosu!

 

Nalan (Burcu Biricik)

Emekli vali olan babası Adaletli ve emekli edebiyat öğretmeni olan Feride’nin tek çocuğudur. Sıcakkanlılığı ile herkesin birincil görüşte sevgisini şampiyon, dünyalar güzeli bir genç kadındır. Varlık içinde yaşayan ve en iyi okullardan dereceyle mezun olmuştur. Hemen de Türkiye’nin en büyük oteller zinciri olan Koroğlu’nun şirketinde mimar olarak çalışmaktadır.

 Sıcakkanlı, sevgi batmış, vicdanlı, işine düşkün ve yumuşak huyludur. Ilk Olarak annesi ve babası elde etmek üzere herkese aleyhinde saygılıdır. Kurallara uyar ve asla aşırıya kaçmaz. Hayatını annesinin yönettiği biçimde yaşamaya alışkındır.

 

Sedat (Feyyaz Şerifoğlu)

Koroğlu ailesinin ufak oğludur. Babası tarafından “bir baltaya sap olamamakla” suçlanır. Annesi onu el bebek gül bebek büyüttüğü için rahata alışkındır, şımarıktır. Ama özünde sevgi dolu, çok üzgün bir adam. Babasına kendisini nasıl kanıtlayacağını bilememektedir. Babası göre evliliğe zorlanır ve alın yazısı karşısına Nalan’ı çıkarır.

 Feride (Nur Sürer)
 

Nalan’ın annesidir. Soylu bir aileden kazanç ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, dinç almak onun için bir takıntıdır. Çok titiz bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli uygun olsun ister. Ailesine epeyce düşkündür. Her şeyi denetleme etmeyi sever. Kontrolü dışarıda bir şart yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, giz gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en fazla Nalan’a çektirir.

 

Adaletli (Şerif Erol)

Nalan’ın babasıdır. Vali emeklisidir. Görev yaptığı dönemde çalıştığı her şehirde, ahlakı, meslek disiplini, iyi huyu ve adilliğiyle herkesin takdirini toplamış bir insandır. Sanatla ilgilenmekten, kitap okumaktan hoşlanır. Fazla hoş piyano çalar. Sanat müziği aşığıdır. İlerlemiş yaşına karşın dinçtir ve hayata bağlıdır. Kızı Nalan’ı fazla sever. Karısı Feride’nin kızlarına uyguladığı baskından memnun olmasa da, elinden bir şey gelmez.

 

Hayattaki en büyük çabası, Nalan evlenene değin kızını mutlu ve güvende tutmaktır.

 

Billur (Merve Polat)
 

Nalan’ın en yakın arkadaşıdır. Yakın olmalarının sebebi, birbirlerinin iyice zıddı olmalarıdır. Nalan, kendini Billur’un yanına iyi ve kuytu hisseder. Billur için bu hayatta imkansız diye bir şey yoktur. Dünyanın dayattığı bütün kalıpları rahatça sorgulayabilen, kültürlü biridir. Kendine daima fazla itina gösterir.

 

Hafize (Nihal Menzil)
 

Feride ve Adaletli’in evlerinde çalışan yardımcılarıdır. Nalan’ın doğduğu günden beri bakıcısıdır. Feride’nin sözünden çıkmaz. Adil’e ise büyük bir sevgi duyar. Kendini Nalan’a adamıştır ve bundan dolayı mutludur. Nalan’ın daha mutlu yaşayabileceği bir izdivaç yapması en büyük hayalidir. Ailenin karanlık geçmişindeki sırrı haberdar olan üçüncü kişidir.

 

Cana (Hande Ataizi)
 

Ülkenin en meşhur işadamlarından birinin kızıdır. Evli ve iki oğlu vardır. Cana neşeli, her şeyi dalgaya alabilen, pozitif ve bütün olaylara kendine has bakış açısı olan bir kadındır.

 

Rafet (Tamer Levent)
 

Koroğlu ailesinin başı ve fazla varlıklı bir işadamıdır. Çok yoksul bir hayattan geldiği için paranın kıymetini bilir, savrukluğa katiyen müsamahası yoktur. Koroğlu Malikanesi’nde bütün yiyeceklerin bir gramajı ve ölçüsü vardır. Her şey sayılı ve sınırlıdır. Elektrik, ısıtma, benzin, yiyecekler, içecekler…

Her şey Rafet bey’in yerinde gördüğü miktarda dağıtılır konut halkına. Oysa Rafet Bey zenginliğini muhtaçlarla paylaşmaktan asla çekinmez. daima gereklilik sahiplerine çokça destek yapar.

 

Gülcihan (Devrim Yakut)
 

Gülcihan, Rafet Koroğlu’nun karısıdır. Büyük bir aşiret reisinin kızı olduğu için kendine fazla güvenen, dinç bir kadınken Rafet’le olan evliliğinde zamanla pasif, Rafet’ten korkan, başarısızlık hissiyle uğraş etmek zorunda kalan bir kadına dönüşmüştür. En kıymetlisi oğlu Sedat’tır.

Sedat’ı çocukluğundan beri el bebek gül bebek yetiştirmiş fakat ortaya meydana çıkan netice aleyhinde defalarca Rafet tarafından beğenilmediği için yine kendini suçlu hissetmektedir.

 

Selen (Selma Ergeç)
 

Selen, Rafet Koroğlu’nun kızıdır. Akıllı, gayretli, cevval bir kadındır. Rafet’in işyerindeki sağ koludur, eli ayağıdır. Tatlı dillidir. Hayatı Koroğlu ailesinin açıklarını kapatmak ve öteki insanlarla ve şirketlerle olan ilişkilerini düzenlemekle geçmektedir.

Selen’in insan ilişkileri fazla iyidir, evde sorun yaşadığı kimse yoktur. Şen, tebessüm eden bir kadındır, her türlü koşulda neşelenecek, iyi kadar bakacak bir şeyler bulur.

 

Galibiyet (Tuğrul Tülek)
 

Selen’in kocasıdır. Vaktinde fazla zengin olan babası, o evlendikten sonra iflas edince, cemiyet hayatında adı sıfırlanmış bir ailenin oğlu haline gelmiştir. Ailesinin yaşadığı büyük yıkımdan sonra kaybettiği prestiji, Selen’in kocası ve Rafet Koroğlu’nun damadı olarak her tarafta kazanmaya çalışmaktadır. genelde her şeyi, her durumu alaycı bir ifadeyle karşılayan Başarı, dışarıdan bakıldığında hiçbir şeyi takmayan bir adam gibi görünmektedir.

 

Tako (Hamza Yazıcı)
 

Tako, Rafet Koroğlu’nun sağ koludur. Çocukluk yıllarından itibaren güçlünün yanında durursa bu hayatta ezilmeyeceğine karar vermiştir. Dünyada kendini yapmak için bir zorlama silahı olarak gördüğü Rafet’in sözünden hiçbir vakit çıkmaz. Kişisel bakımına, tıraşına, saçına, üzerine başına fazla tartma verir.

 

Döndü (Feri Baycu Güler)
 

Koroğlu köşkünün tek hizmetçisidir. Gülcihan’ın hemşerisidir. Gülcihan’ı genç kızlık zamanlarından beri tanımaktadır. Şen, eğlenceli, hoş sohbet, komik bir kadındır. Her şart ve insan için tekrar tekrar bir tespiti vardır. Söylenti yapmayı fazla sever.

Bir önceki yazımız olan Doğduğun Ev Kaderindir 38. bölüm izle tek parça! Doğduğun Ev Kaderindir son bölüm full izle! başlıklı makalemizde doğduğun ev kaderindir 14 bölüm full izle, doğduğun ev kaderindir fragmanı ve doğduğun ev kaderindir oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.