Genel Blog

Camdaki Kız dizisi Gülcihan kimdir, gerçek adı ne? Devrim Yakut hangi dizilerde oynadı?

17

Camdaki Kız dizisi Gülcihan kimdir, gerçek adı ne? Devrim Yakut hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki fakat Camdaki Kız Gülcihan kimdir?

Camdaki Kız Gülcihan kimdir?

Gülcihan, Rafet Koroğlu’nun karısıdır. Büyük bir aşiret reisinin kızı olduğu için kendine fazla güvenen, enerjik bir kadınken Rafet’le olan evliliğinde zamanla faizsiz, Rafet’ten korkan, başarısızlık hissiyle çaba etmek zorunda kalan bir kadına dönüşmüştür. En kıymetlisi oğlu Sedat’tır. Sedat’ı çocukluğundan beri el bebek gül bebek yetiştirmiş ama ortaya meydana çıkan sonuç aleyhinde daima Rafet göre beğenilmediği için, yeniden kendini suçlu hissetmektedir.

Devrim Yakut kimdir?

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. DTCF Tiyatro Bölümü’nde önce tiyatro kuramları, sonra da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı ve 2003 yılına değin burada ödev aldı. Kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi’nde çalıştı. Bu kurumda oyunculuğun yanı sıra yapımcı ve eğitmen olarak da ödev yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2005 yılından bu yandan Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde Esas oyunculuk dersleri vermektedir. 2007’de Ankara Devlet Tiyatrosu müdür yardımcılığı, 2007-2008 yılarında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2006-2007 tiyatro sezonunda Kocasını Pişiren Kadın oyunu ile Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’na misafir oyuncu olarak katılmıştır. Bir dönem Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programında ve Das Das Akademi’de de oyunculuk dersleri vermiştir.2016 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız dizisi Sedat kimdir, gerçek adı ne? Feyyaz Şerifoğlu hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yoruma kapalı.