Genel Blog

Camdaki Kız Feride kimdir, gerçek adı ne? Nur Sürer hangi dizilerde oynadı?

18

Camdaki Kız Feride kimdir, gerçek adı ne? Nur Sürer hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki fakat Camdaki Kız Feride kimdir?

Camdaki Kız Feride kimdir?

Nalan’ın annesidir. Asilzade bir aileden kazanç ve emekli edebiyat öğretmenidir. Fazla kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını tercih eder, sağlıklı edinmek onun için bir takıntıdır. Çok itinalı bir kadındır. Evde fazla eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine epeyce düşkündür. Her şeyi teftiş etmeyi sever. Kontrolü açık havada bir şart yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, giz gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en fazla Nalan’a çektirir.

Nur Sürer kimdir?

1954 yılında Ahmet ve Rabia Sürer’in kızı olarak dünyaya geldi. Eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde tamamladı.Erden Kıral’ın Verimli Topraklar Üstünde filmi ile sinema hayatına adım atan sanatçı, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde iki kez “En İyi Bayan Oyuncu” ödülü kazandı. Bugüne değin kırktan artı filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında “En İyi Yabancı Film” dalında Oskar Ödülü şampiyon2 Umuda Seyahat (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Yara (1998) izledi.İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı. sonradan 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilen Sarp Kuray ile evlendi.3 Bayan hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da bilinmektedir. 2007’de İstanbul’da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan ressam, polis göre gözaltına alındıktan bir gün sonradan özgürlük bırakıldı.Sürer, 2007 yılında Kanal D’de yayınlanan Asi adlı dizide “Neriman Kozcuoğlu” karakterini canlandırmıştır.

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız Hafize kimdir, gerçek adı ne? Nihal Menzil hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde aşk, istanbul ve kanal d hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.