Genel Blog

Camdaki Kız Feride’nin hikayesi belli oldu! Camdaki Kız Feride kimdir, gerçek adı ne? Nur Sürer hangi dizilerde oynadı?

60

Camdaki Kız Feride'nin hikayesi belli oldu! Camdaki Kız Feride kimdir, gerçek adı ne? Nur Sürer hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki lakin Camdaki Kız Feride kimdir?

Camdaki Kız Feride kimdir?

Nalan’ın annesidir. Asilzade bir aileden gelir ve emekli edebiyat öğretmenidir. Çok kitap okur, bitkilere düşkündür. Her şeyin organik olanını seçim eder, sağlıklı edinmek onun için bir takıntıdır. Fazla tedbirli bir kadındır. Evde pozitif eşya sevmez. Her şey yerli yerinde olsun ister. Ailesine epeyce düşkündür. Her şeyi denetleme etmeyi sever. Kontrolü dışarıya bir şart yaşanırsa, sert tepkiler verir. Sevgisi de, öfkesi de güçlüdür. Geçmişte yaşadığı, giz gibi sakladığı bir travması vardır. Bu travmanın acısını, en çok Nalan’a çektirir.

Nur Sürer kimdir?

1954 yılında Ahmet ve Rabia Sürer’in kızı olarak dünyaya geldi. Eğitimini Bursa Anadolu Kız Lisesi’nde tamamladı.Erden Kıral’ın Bereketli Topraklar Üzerinde filmi ile sinema hayatına adım atan usta, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde iki kere “En İyi Bayan Oyuncu” ödülü kazandı. Bugüne kadar kırktan artı filmde ve televizyon dizilerinde oynadı. İlk uluslararası çalışması 1984 yılındaki Ayna adlı film oldu. Bu filmi 1991 yılında “En İyi Yabancı Film” dalında Oskar Ödülü kazanan2 Umuda Seyahat (1990), Dunkle Schatten der Angst (1993) ve Bere (1998) izledi.İlk evliliğini 1981 yılında Bülent Kayabaş ile yaptı. daha sonra 16 Haziran Hareketi adlı silahlı sol örgütün lideri olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilen Sarp Kuray ile evlendi.3 Kadın hakları ile yakından ilgili olan Sürer, politik duruşuyla da bilinmektedir. 2007’de İstanbul’da gerçekleşen 1 Mayıs kutlamalarına katılan ressam, polis göre gözaltına alındıktan bir gün daha sonra özgürlük bırakıldı.Sürer, 2007 yılında Kanal D’de yayınlanan Asi adlı dizide “Neriman Kozcuoğlu” karakterini canlandırmıştır.

Bir önceki yazımız olan Zeytin takıntısı merak edildi! Camdaki Kız Sedat kimdir, hastalığı ne, gerçek adı ne? Feyyaz Şerifoğlu hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde burcu biricik, camdaki kız ve camdaki kız sedat hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.