Genel Blog

Camdaki Kız hangi kitaptan uyarlama, gerçek hayat hikayesi mi? Camdaki Kız konusu ne?

20

Camdaki Kız hangi kitaptan uyarlama, gerçek hayat hikayesi mi? Camdaki Kız konusu ne?

Kanal D ekranlarında gösterişli bir yapım olan Camdaki Kız dizisinin konusu izleyiciyi derinden etkileyecek. Camdaki Kız romanının belli başlı kahramanı Nalan’dır ve Nalan çocukluğu ve genç kızlığında sefalet çekmeyen ve sonrasında da zengin bir aileye gelin olarak dışarı giden bir karakterdir. Oysa bunca bolluğun ve bereketin içerisinde yüzü hiçbir zaman gülmez. Çünkü ailesi tarafından sevgi görmemiştir. Kocası kadar da aynı sevgisizliğe maruz kalır. Bunun üzerine çocuğunu da daha doğmadan kaybedince Nalan, ayrıntılarıyla kendi içine kapanan ve her şeyden elini ayağını çeken bir karaktere dönüşür. Ta ama karşısına Hayri çıkana dek… Camdaki Kız dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır ve kitap tanıtımında; ”Nalan, hiç kimseden görmediği sevgi, alaka ve alakayı Hayri’den görecektir. Bu esnada kocasından da boşanmıştır. Hayri ile yedi yıl baştan başa süren bir ilişki yaşayacaktır. Ancak kısmetsiz kaderi Nalan’ın peşini burada da bırakmaz. Peki, Nalan mutlu olabilecek midir? Diğer Taraftan, insanın kaderini başkalaşmak elinde midir? İşte tüm bu soruların cevaplarını Nalan, yaşadığı bunalımlar sebebiyle gittiği klinikte, doktoru ile birlikte arayacak ve geçmişi ile ilgili meçhul detayların da sırları bu nedenle aralanacaktır.” ifadeleri yer almaktadır.

Camdaki Kız adaptasyon mı?

Camdaki Kız Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır. Camdaki Kız kitabında hakiki yaşam hikayesi anlatılmaktadır.  Bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu, hastalarından deneyimlediği yaşamlara yer verdiği romanlarını okuyucu ile buluşturmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Camdaki Kız kitabı da hikayesiyle, sizi alıp derin düşüncelere daldıracak türden bir roman. Çocuklukta yaşanılan her bir olayın, geleceğimizde ne gibi izler bırakacağını bir dil ile anlatan ressam yazar, engin veri ve tecrübelerini bizler ile paylaşıyor. Siz de sevginin gücünün, hayatta hep başka kapıları aralayabileceğini düşünüyor ve kaderinizi yeni her tarafta yazmak istiyorsanız, baş ucu kitabı niteliğindeki bu esere mutlaka sahip olmalısınız.

Camdaki Kız konusu ne?

Nalan, sıcakkanlılığı ile herkesin ilk görüşte sevgisini şampiyon, dünyalar güzeli bir genç kadındır. Ailesinin tek çocuğu olduğu için el bebek gül bebek büyütülmüş, hayatını varlık içinde yaşayan ve en iyi okullardan dereceyle mezun olmuştur.

Nalan, Türkiye’nin en büyük oteller zinciri Koroğlu’nun şirketinde mimar olarak çalışırken aniden kendisini Sedat Koroğlu’yla evlilik arifesinde bulur. Nalan ve Sedat, geçmişlerinde sakladıkları karanlık sırlardan uzaklaştıklarını düşünerek, umutla bu masalda el ele yürümeye başlasalar da; kısa bir süre daha sonra hayatları, gerçek bir karanlığa gömülecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Kamyon bu akşam neden yok? Kırmızı Kamyon yayından kalktı mı, yeni bölümler ne zaman? başlıklı makalemizde kırmızı kamyon, kırmızı kamyon 2. bölüm ve kırmızı kamyon yeni bölüm hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.