Genel Blog

Camdaki Kız hangi kitaptan uyarlama, gerçek hayat hikayesi mi? Camdaki Kız konusu ve kitap özeti nedir?

18

Camdaki Kız hangi kitaptan uyarlama, gerçek hayat hikayesi mi? Camdaki Kız konusu ve kitap özeti nedir?

Kanal D ekranlarında iddialı bir üretim olan Camdaki Kız dizisinin konusu izleyiciyi derinden etkileyecek. Camdaki Kız romanının esas kahramanı Nalan’dır ve Nalan çocukluğu ve genç kızlığında yoksulluk çekmeyen ve sonrasında da varlıklı bir aileye gelin olarak dışarı giden bir karakterdir. Oysa bunca bolluğun ve bereketin içerisinde yüzü hiçbir süre gülmez. Çünkü ailesi göre sevgi görmemiştir. Kocası göre da aynı sevgisizliğe maruz kalır. Bunun üstüne çocuğunu da daha doğmadan kaybedince Nalan, adamakıllı kendi içine kapanan ve her şeyden elini ayağını çeken bir karaktere dönüşür. Ta ki karşısına Hayri çıkana değin… Camdaki Kız dizisi Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır ve kitap tanıtımında; ”Nalan, hiç kimseden görmediği sevgi, ilgi ve alakayı Hayri’den görecektir. Bu esnada kocasından da boşanmıştır. Hayri ile yedi yıl boyunca süren bir ilişki yaşayacaktır. Fakat bahtsız kaderi Nalan’ın peşini burada da bırakmaz. Peki, Nalan mutlu olabilecek midir? Diğer Taraftan, insanın kaderini değiştirmek elinde midir? İşte tüm bu soruların cevaplarını Nalan, yaşadığı bunalımlar nedeniyle gittiği klinikte, doktoru ile birlikte arayacak ve geçmişi ile ilgili bilinmez detayların da sırları böylece aralanacaktır.” ifadeleri yer almaktadır.

Camdaki Kız adaptasyon mı?

Camdaki Kız Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlamadır. Camdaki Kız kitabında reel hayat hikayesi anlatılmaktadır.  Bir psikiyatrist olan Gülseren Budayıcıoğlu, hastalarından deneyimlediği yaşamlara yer verdiği romanlarını okuyucu ile buluşturmaya devam ediyor. Bunlardan biri olan Camdaki Kız kitabı da hikayesiyle, sizi alıp derin düşüncelere daldıracak türden bir roman. Çocuklukta yaşanılan her bir olayın, geleceğimizde ne gibi izler bırakacağını mükemmel bir dil ile anlatan usta yazar, engin veri ve tecrübelerini bizler ile paylaşıyor. Siz de sevginin gücünün, hayatta daima başka kapıları aralayabileceğini düşünüyor ve kaderinizi yeni bitmiş kâğıda dökmek istiyorsanız, baş ucu kitabı niteliğindeki bu esere mutlaka sahip olmalısınız.

Camdaki Kız konusu ne?

Nalan, sıcakkanlılığı ile herkesin ilk görüşte sevgisini şampiyon, dünyalar güzeli bir genç kadındır. Ailesinin tek çocuğu olduğu için el bebek gül bebek büyütülmüş, hayatını varlık içinde yaşamış ve en iyi okullardan dereceyle mezun olmuştur.

Nalan, Türkiye’nin en büyük oteller zinciri Koroğlu’nun şirketinde mimar olarak çalışırken birden kendisini Sedat Koroğlu’yla izdivaç arifesinde bulur. Nalan ve Sedat, geçmişlerinde sakladıkları karanlık sırlardan uzaklaştıklarını düşünerek, umutla bu masalda el ele yürümeye başlasalar da; kısa bir süre sonradan hayatları, hakiki bir karanlığa gömülecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Bir Zamanlar Kıbrıs bu akşam var mı, neden yok? 29 Nisan 2021 Bir Zamanlar Kıbrıs yeni bölüm saat kaçta? başlıklı makalemizde bir zamanlar kıbrıs, bir zamanlar kıbrıs 1 bölüm full izle ve bir zamanlar kıbrıs 2 bölüm full izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.