Genel Blog

Camdaki Kız Rafet kimdir, kaç yaşında? Tamer Levent hangi dizilerde oynadı?

40

Camdaki Kız Rafet kimdir, kaç yaşında? Tamer Levent hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki ama Camdaki Kız Rafet kimdir?

Camdaki Kız Rafet kimdir?

Koroğlu ailesinin başı ve fazla zengin bir işadamıdır. Fazla yoksul bir hayattan geldiği için paranın kıymetini bilir, savrukluğa katiyen müsamahası yoktur. Koroğlu malikanesinde bütün yiyeceklerin bir gramajı ve ölçüsü vardır. Her şey sayılı ve sınırlıdır. Elektrik, ısıtma, yakıt, yiyecekler, içecekler… Her şey Rafet bey’in uygun gördüğü miktarda dağıtılır konut halkına. Ancak Rafet bey zenginliğini muhtaçlarla paylaşmaktan katiyen çekinmez. daima ihtiyaç sahiplerine bol miktarda yardım yapar.

Tamer Levent kimdir?

Camdaki Kız dizisinde Rafet’e hayat veren Tamer Levent, 1971 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümüne seviye sınavı ile girdi. Ankara Devlet Konservatuvarı Yüksek Bölümünden 1977 yılında mezun oldu. Devlet Tiyatrolarında önce oyuncu daha sonra yönetmen olarak çalışmalar yaptı. Devlet Tiyatroları genel müdürlüğü ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. Yönettiği oyunlar; Rusya, Kanada, Güney Kore, İran ve Kuzey Kıbrıs’ta festivallere ağırlama edildi. Hâlen Devlet Tiyatrolarında rejisör kadrosundadır ve Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV ile Tiyatro Oyuncuları Iş Birliği TOMEB kurucusu ve birincil Genel Başkanıdır.13 Ekim 1950 tarihinde İzmir Karşıyaka’da ağır cinayet hâkimi Zeki Bey’le tasarımcı Meral Hanım’ın oğlu olarak dünyaya geldi. Liseyi İzmir Türk Kolejinde okudu. TRT 2’nin sevilen programı Akşama Doğru’nun yapımcı ve sunucusu, televizyon yapımcısı Seynan Levent’le 1982 yılında evlendi. 1984 yılında oğlu Efe ve 1985 yılında kızı Hazel dünyaya geldi. 25 Mart 1994 yılında Devlet Tiyatrolarında ilk ve son kere yapılan bir tatbik ile seçimle Devlet Tiyatroları Genel Müdürü oldu. 10 Ağustos 1994 yılına dek yürüttüğü bu tahsis sırasında ülkemizde fazla ses getiren Sanata Evet projesini hayata geçirdi. Tiyatro kültürünün tanımlanması ve yaygınlaşması doğrultusunda teorik ve uygulamalı araştırmalar yaptı. 2003 yılında Çorlu Belediyesi tarafından adına sahne (Çorlu Belediyesi Tamer Levent Sahnesi) açılan Tamer Levent, Türkiye’de eğitimde drama ve yaratıcı drama çalışmalarını başlattı. Sahneye koyduğu, Işık Halkası Ayvaz’ın Bitmiş Yaratma adlı oyunuyla Devlet Tiyatroları’nın ilk Rusya turnesini gerçekleştirdi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız Selen kimdir, nereli, kaç yaşında? Selma Ergeç hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde camdaki kız, camdaki kız selen ve selma ergeç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.