Genel Blog

Camdaki Kız Sedat’ın annesi Gülcihan kimdir, gerçek adı ne? Devrim Yakut hangi dizilerde oynadı?

30

Camdaki Kız Sedat'ın annesi Gülcihan kimdir, gerçek adı ne? Devrim Yakut hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları ilgiyle merak ediliyor. Peki ama Camdaki Kız Gülcihan kimdir?

Camdaki Kız Gülcihan kimdir?

Gülcihan, Rafet Koroğlu’nun karısıdır. Büyük bir aşiret reisinin kızı olduğu için kendine fazla güvenen, dinç bir kadınken Rafet’le olan evliliğinde zamanla edilgen, Rafet’ten korkan, başarısızlık hissiyle çaba etmek zorunda kalan bir kadına dönüşmüştür. En kıymetlisi oğlu Sedat’tır. Sedat’ı çocukluğundan beri el bebek gül bebek yetiştirmiş lakin ortaya meydana çıkan sonuç karşısında hep Rafet tarafından beğenilmediği için, yeniden kendini suçlu hissetmektedir.

Devir Yakut kimdir?

Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nden 1992 yılında mezun oldu. DTCF Tiyatro Bölümü’nde önce tiyatro kuramları, sonradan da oyunculuk eğitimi aldı. 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu kadrosuna oyuncu olarak katıldı ve 2003 yılına dek burada devir aldı. Kuruculuğunda bulunduğu Adana Tiyatro Atölyesi’nde çalıştı. Bu kurumda oyunculuğun yanı sıra yapımcı ve eğitmen olarak da devir yaptı. 2003 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na atandı. 2005 yılından bu yana Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü’nde Esas oyunculuk dersleri vermektedir. 2007’de Ankara Devlet Tiyatrosu müdür yardımcılığı, 2007-2008 yılarında Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü görevini yürütmüştür. 2006-2007 tiyatro sezonunda Kocasını Pişiren Kadın oyunu ile Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’na konuk oyuncu olarak katılmıştır. Bir dönem Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programında ve Das Das Akademi’de de oyunculuk dersleri vermiştir.2016 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız dizisi Nalan kimdir, hastalığı ne, gerçek adı ne? Burcu Biricik hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde camdaki kız dizisi, camdaki kız dizisi hangi kanalda ve camdaki kız dizisi konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.