Genel Blog

Camdaki Kız Selen kimdir, gerçek adı ne? Selma Ergeç hangi dizilerde oynadı?

12

Camdaki Kız Selen kimdir, gerçek adı ne? Selma Ergeç hangi dizilerde oynadı?

 

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki lakin Camdaki Kız Selen kimdir?

Camdaki Kız Selen kimdir?

Selen, Rafet Koroğlu’nun kızıdır. Zeki, çalışkan, cevval bir kadındır. Rafet’in iş yerindeki sağ koludur, eli ayağıdır. Tatlı dillidir. Hayatı Koroğlu ailesinin açıklarını kapatmak ve öteki insanlarla ve şirketlerle olan ilişkilerini düzenlemekle geçmektedir. Selen’in insan ilişkileri çok iyidir, evde sorun yaşadığı kimse yoktur. Neşe Saçan, tebessüm eden bir kadındır, her türlü koşulda neşelenecek, iyi göre bakacak bir şeyler bulur.

Selma Ergeç kimdir?

Camdaki Kız dizisinde Selen’i canlandıran Selma Ergeç, 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin birincil çocuğu olarak Almanya’nın Hamm şehrinde dünyaya geldi. Babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşiredir. Yurt dışarıya tıp fakültesinde okurken öğretiminin üçüncü yılında Türkiye’ye staja geldi. Öğretimine altı ay ara vermek isterken oyuncu arandığını öğrendiği için tıp fakültesinden ayrıldı.

Best Model of Turkey adlı yarışmada da derecesi olan tescilli profesyonel modeldir. Emre Altuğ’un Gidecek Yerim mi Var şarkısının video klibinde oynadı. Selma Ergeç, oyunculuğa Böyle mi Olacaktı ile başladı, peşinde Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Kavgacı Kız gibi dizilerde rol aldı. “Asi” dizisinde “Defne” karakterini canlandırdı. “Sis ve Gece” filminde Uğur Polat’la, “Ses” filminde ise Mehmet Günsür ile başrolü paylaştı. Halide Edib Adıvar’ın bir romanından uyarlanan “Kalp Ağrısı” adlı dizide “Azize” karakterini, “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide de üç sezon baştan başa Hatice Sultan’ı canlandırdı.Başarılı oyuncu, 26 Eylül 2015’te Can Öz ile evlendi. Çiftin Yasmin ismini verdikleri kızı 8 Nisan 2016’da dünyaya geldi. Oyuncu 1,78 boyundadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız Adil kimdir, gerçek adı ne? Şerif Erol hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde aşk, burcu biricik ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.