Genel Blog

Camdaki Kız Selen kimdir, nereli, kaç yaşında? Selma Ergeç hangi dizilerde oynadı?

32

Camdaki Kız Selen kimdir, nereli, kaç yaşında? Selma Ergeç hangi dizilerde oynadı?

KANAL D’nin her Perşembe ekrana gelen Camdaki Kız dizisi ile ilgili bilgiler araştırılıyor. Dizinin oyuncuları merakla merak ediliyor. Peki lakin Camdaki Kız Selen kimdir?

Camdaki Kız Selen kimdir?

Selen, Rafet Koroğlu’nun kızıdır. Akıllı, gayretli, cevval bir kadındır. Rafet’in iş yerindeki sağ koludur, eli ayağıdır. Tatlı dillidir. Hayatı Koroğlu ailesinin açıklarını kapatmak ve diğer insanlarla ve şirketlerle olan ilişkilerini düzenlemekle geçmektedir. Selen’in insan ilişkileri çok iyidir, evde sorun yaşadığı kimse yoktur. Keyifli, gülümseyen bir kadındır, her türlü koşulda neşelenecek, iyi kadar bakacak bir şeyler bulur.

Selma Ergeç kimdir?

Camdaki Kız dizisinde Selen’i canlandıran Selma Ergeç, 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya’nın Hamm şehrinde dünyaya geldi. Babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşiredir. Yurt haricen tıp fakültesinde okurken öğretiminin üçüncü yılında Türkiye’ye staja geldi. Öğretimine altı ay ara vermek isterken oyuncu arandığını öğrendiği için tıp fakültesinden ayrıldı.

Best Model of Turkey adlı yarışmada da derecesi olan kayıtlı profesyonel modeldir. Emre Altuğ’un Gidecek Yerim mi Var şarkısının video klibinde oynadı. Selma Ergeç, oyunculuğa Böyle mi Olacaktı ile başladı, peşinde Yarım Elma, Şan, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol aldı. “Asi” dizisinde “Defne” karakterini canlandırdı. “Sis ve Gece” filminde Uğur Polat’la, “Ses” filminde ise Mehmet Günsür ile başrolü paylaştı. Halide Edib Adıvar’ın bir romanından uyarlanan “Kalp Ağrısı” adlı dizide “Azize” karakterini, “Harikulade Asır” adlı dizide de üç sezon her tarafında Hatice Sultan’ı canlandırdı.Başarılı oyuncu, 26 Eylül 2015’te Can Öz ile evlendi. Çiftin Yasmin ismini verdikleri kızı 8 Nisan 2016’da dünyaya geldi. Oyuncu 1,78 boyundadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Camdaki Kız Hafize kimdir, gerçek adı ne? Nihal Menzil kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde camdaki kız, camdaki kız hafize ve nihal hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.