Genel Blog

Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında? Canan Ergüder ne kanseri oldu, hastalığı ne? Canan Ergüder diziden ayrıldı mı?

17

Canan Ergüder kimdir, kaç yaşında? Canan Ergüder ne kanseri oldu, hastalığı ne? Canan Ergüder diziden ayrıldı mı?

Star TV’de ekranlara gelen Menajerimi Ara dizisinde Feris karakterini canlandıra Canan Ergüder meme kanserine yakalandı.  Başrolünde yer aldığı diziden affını isteyen 43 yaşındaki oyuncu çare süreci için harekete geçti. Kadrodan ayrılmasının ardından çekimleri bırakan Ergüder, yakın zamanda kemoterapi görecek.

43 yaşındaki oyuncunun moralinin ise iyi olduğu konuşuluyor. Ergüder’in eşi Kenan Ece ve ailesi de süreci yakından peşine düşüp takip ederek, ona bu dönemde takviye veriyor. Güllerin Savaşı dizisinin setinde tanışıp aşk yaşamaya başladığı meslektaşı Kenan Ece ile 2017 yılında düğün masasına oturan Canan Ergüder’in Demir adında üç yaşında bir oğlu var.

606c11ad79da3e0c38d10ffa

CANAN ERGÜDER KİMDİR?

Canan Ergüder 15 Temmuz 1977 İstanbul doğdu. Ergüder tiyatro eğitimine başta Amerika’da Franklin and Marshall College’da başlayıp, daha sonra The New School University Actors Studio Drama Program’da yüksek lisans derecesiyle devam etti.

Hem LAMDA’da (London Academy of Music and Dramatic Arts) Shakespeare Atölyesine katıldı. Elia Kazan, Cheryl Crawford ve Robert Lewis’in kurmuş olduğu Actors Studio’nun hayat boyu üyeliğini 2003’te kazanıp Ellen Burstyn, Carlin Glynn, Lee Grant, Elaine Stritch ve David Marguelis gibi isimlerle egzersiz fırsatına sahip oldu. Actors Studio ve Baryshnikov Foundation aracılığı ile Workcenter di Jerzy Grotowski & Thomas Richards’dan Mario Biagini’nin oyunculuk atölyesinde amaçlamak için seçildi.

2007 International Hoboken Film Festival’inde Shooting Johnson Roebling adlı uzun metraj filmde canlandırdığı Nancy için En İyi Asistan Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Oynamış olduğu bazı oyunlar Graceland, Rattlesnake, Twelfth Night, Love’s Labor’s Lost, Three Sisters ve Arcadia’ dır. 2007’de Türkiye’ de Bıçak Sırtı dizisiyle televizyon sektörüne adım atıp; akabinde Binbir Gece ve Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi dizileriyle devam etti.

2009 Afife Jale Tiyatro ödüllerinde Bayrak adlı oyunda canlandırdığı Kadınrolüyle Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu’su seçildi. 2010’dan bu yanlamasına Will, Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm, Russel Crowe’ un yönettiği The Water Diviner ve Hiner Saleem’in yönettiği Tight Dressadlı filmlerde rol aldı. Son olarak, 2014-2016 yılları aralarında Güllerin Savaşı dizisinde Gülfem Sipahi olarak boy gösterdi.

606c11ba79da3e0c38d10ffc

MEME KANSERİ NEDİR?

Meme kanseri, meme dokusunu oluşturan hücresel gruplarından birinin değişime uğraması ve kontrolsüz olarak çoğalması nedeniyle oluşan bitki örtüsü sonucu ortaya çıkan bir hastalık. Kanserli doku, önce yakın çevresine sonradan, memeye yakın lenf bezlerine yayılıyor. Zamanında tanı konulup çare edilmeyen hastalarda kanser öteki organlara yayılarak tedavisi olanaksız evreye geçiyor.

MEME KANSERİNİN BELİRTİLERİ NELER?

Memede elle hissedilen bir sertlik veya kitle, 

İki meme aralarında son dönemde ortaya çıkan bakışımsızlık,

Meme başında veya meme cildinde içeriye doğru çekinti,

Memede kızarıklık, bere, egzama, kabuklanma, çatlama,

Meme cildinde portakal kabuğuna aynı görünüm,

Meme başında şekil ya da istikamet değişikliği,

Memede klasik dışı şişkinlik veya ebat artışı,

Adet dönemlerinde memede rastlanabilenden bambaşka karakterde ağrı,

Meme başından akıntı; bilhassa pembe, kırmızı renkte,

Koltuk aşağıda sertlik, şişkinlik veya kitle.

Bir önceki yazımız olan Burak Akagün kimdir? Burak Akagün şarkıları! başlıklı makalemizde burak akagün, burak akagün dinle ve burak akagün kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.