Genel Blog

CCleaner

23

CCleaner

CCleaner, bilgisayarlarını daima ilk günkü performansıyla uygulamak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş olan bedava bir sistem bakım ve optimizasyon programı olarak uyarı çekmektedir. Keza Windows kullanıcıları CCleaner isimli bu programı, bilgisayar temizleme aracı olarak kullanmaktadırlar.

CCleaner yardımıyla bilgisayarınız üstünde yer alan yersiz dosyaları silerek ya da tescil defteri üstünde bulunan hataları onararak, sisteminizi fazla daha istikrarlı ve yüksek performanslı bir hale getirebilirsiniz. Sistem temizliği konusunda dünya üzerinde en fazla tercih edilen yazılımlardan bir parça başına olan CCleaner, içerisinde bilgisayar hızlandırma için zorunlu olan en esas araçları barındırmaktadır.

Oldukça kavranabilir ve basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olan CCleaner, her seviyeden bilgisayar kullanıcısı kadar rahatlıkla kullanılabilecek şekilde hazırlanmış. Belli Başlı menüsü üzerinde Cleaner, Kayıt Defteri, Araçlar ve Ayarlar menülerini bulunduran program ile uygulamak istediğiniz sekme aracılığıyla istediğiniz tüm işlemleri zahmetsizce gerçekleştirebilirsiniz.

CCleaner bölümü genelde bilgisayarınız üzerinde bulunan ve yersiz disk alanı kaplayan içerikleri sizin için belirleyerek yalnızca tek bir tıklamayla bilgisayarınızı temizlemekte ve ilave depolama alanı yaratmanıza ihtimal sağlamaktadır. Bu sayede sadece fazladan depolama alanı elde etmekle kalmaz, bununla birlikte bilgisayarınızın performansını da yükseltirsiniz.

CCleaner özellikleri

CCleaner ile kayıt defteri bölümü aşağıda da bilgisayarınızın kayıt defteri aşağı yer alan ve sistem performansınızı düşüren hatalar taranır. Tarama sonrası karşınıza gelecek olan DLL dosyası hataları, ActiveX ve Class sorunları, kullanılmayan dosya uzantıları, yükleyiciler, takviye dosyaları ve benzeri içerikler tek tıklamayla temizlenerek bilgisayarınızı çok daha yüksek performansla kullanmanıza olasılık tanır.

Son olarak araçlar bölümü aşağı yer alan; program ekle/kaldır, açılış uygulamaları, dosya bulucu, sistem geri doldurma ve şoför arıtma gibi farklı araçlar yardımıyla da sisteminizin başlangıç hızını artırabilir, geveze ya da kullanmadığınız programları bilgisayarınızdan kaldırabilir, sistem geri doldurma ayarlarını denetleyebilirsiniz.

Türk kullanıcılar için CCleaner’ın en büyük artılarından bir adam başına de hiç kuşkusuz sahip olduğu Türkçe dil desteğidir. Bu sayede program yardımıyla gerçekleştirmek istediğiniz tüm işlemleri zahmetsizce tamamlayabilir ve her adımda ne yaptığınızı kolayca takip edebilirsiniz.

neticede bilgisayarınızı hız yapmak ve bilgisayarınızı defalarca birincil günkü performansıyla uygulamak istiyorsanız, CCleaner bütün olarak ihtiyacınız olan program.

İndir

Bir önceki yazımız olan GoodSync başlıklı makalemizde download, download goodsync ve download goodsync free hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.