Genel Blog

cdrtfe

35

cdrtfe

Günümüzde CD/DVD/Blu-ray yazma demode oldu ancak hala Windows XP, Vista, 7 işletim sisteminde çalışan PC’lerde ihtiyaç duyulan programlardan biri. Windows sistemli çok eski bir PC’niz var ve zaman zaman dosyalarınızı yedeklemek veya önyüklenebilir DVD hazırlamak için bir yazdırma programına ihtiyaç duyuyorsanız açık kaynak kodlu cdrtfe’yi tavsiye ederim.

Özellikle dosyadan ISO oluşturma, ISO’yu DVD’ye yazma, dosyaları -arşiv amaçlı- DVD’ye yazma işleri için oldukça ideal bir program diyebileceğim cdrtfe, arayüz olarak biraz karmaşık ve Nero’yu andırıyor. Tabii ki daha önce herhangi bir disk yazma programı kullandıysanız sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum ancak ilk defa kullanacaksanız dosyalarınızı DVD’nize yazdırmadan önce deneme yapmanızı öneririm.

Dosyaları sürükle bırak yaparak hızlıca dilediğiniz formatta DVD oluşturup yazdırabileceğiniz program tamamen ücretsiz ve sistemde varlığını bile hissetmeyeceğiniz boyutta.

İndir

Bir önceki yazımız olan iSkysoft Phone Transfer başlıklı makalemizde iSkysoft Phone Transfer İndir - Dosya Transfer Programı - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.