Genel Blog

Chankast

16

Chankast

SEGA Dreamcast oyun koleksyonu olup konsolu arızalanan herkesin ilacı olabilecek bir emülatör olan Chankast, bu platformda karşınıza çıkabilecek en iyi örneklerden biri olsa da yeterince gelişmiş seçeneklere sahip değil. Alpha sürümü olarak indirilmeye açılan Chankast, kopya yazılımlarını desteklemediği için ROM desteğini iyice ortadan kaldırmış. Oyunların ISO dosyaları sizde bulunuyorsa dijital oyun oynama fırsatından mahrum kalmayacapınızı da belirtmekte avantaj var.

Deamon Tools güya bir yazılıma sahipseniz Chankast kullanırken emülatörün daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. ISO dosyalarını sanal sürücü üzerinden faal ederseniz Chankast bunları sorunsuz bir şekilde çalıştıracaktır.

4 oyuncu desteği kabul eden SEGA Dreamcast’e rağmen Chankast ile en fazla iki oyuncu desteği var. bununla beraber ne eyvah oysa her USB GamePad bu emülatörü desteklemeyebilir. Optimizasyonu da tamamlanmamış olan emülatör, sizin “+” veya “-” butonlarını kullanarak oyuna tarafından akort etme yapmanızı gerektiriyor. Demin gelişim aşamasında olan bir emülatör laf konusu olduğu için ileri vadede bu sorunların çözüleceğini umuyoruz.

İndir

Bir önceki yazımız olan DCP Setup Maker başlıklı makalemizde DCP Setup Maker İndir - Kurulum Dosyası Oluşturma Programı - Tamindir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.