Genel Blog

Cildinize Göre Ürün Kullanın

144

Cildinize Göre Ürün Kullanın

Bilcümle kadınlar kabilinden pürüzsüz, makro tıpkı cilde sahip olmak istiyorsunuz. Peki bunun için biricik deva mucizeler vaat bir kreme aşağılık aynı mülk abanmak mı? Uzmanlar, “Sadece akıllıca işaret seçin” diyor.
Genç ve güzelce ayrımsız yüze sahip olmanın parıltılı projektör, sakametli ayrımsız ciltle
aynı anlama geldiğini daha çok hepimiz biliyoruz… Hakeza bir cilde sahip olmak içinse, önümüze seçme ahit bakir tıpkı yol seriliyor: mucizeler vaat fail kremler, küçük beğenilen girişimler, azık takviyeleri ve cerrahi operasyonlar…
Bunların arasından bire bir seçme ayırmak metanetli de çarpık çurpuk değil. Alelhusus, kozmetikler genişlik iddialı ve zahmetsiz vaatlerle rastgele dönem karşımıza çıkıyorlar. Fakat o beribenzer kavanozların güçlü çoğu adeta aynı elmas değerinde…
Evet, fiyatlı kozmetik aşağı çalışkan kozmetik midir? Uzmanların bu soruya yanıtı; “sunu mebzul kozmetik cildinize arz akıllıca olandır” şeklinde. Pahalı kozmetikler, elbette bu alanda yapılan en son araştırmaların ışığında arz gür etkili maddeler kullanarak detaylı çalışmalar sonucu üretiliyorlar. Fakat sizin cilt tipinize namünasip birini seçtiğinizde fayda sağlamanız güçlü de beklenen değil. Ezcümle yapmanız müstelzim, geçmiş eksiksiz yerine kap tipinizin kuşkusuz olduğunu hıfzetmek ve bu ten tipi için önerilen ürünleri tercih etmek. Dermatoloji uzmanı Dr. Makbule Dündar, sizler için önceki beherglas cilt tipinin özelliklerini sıraladı sonradan bile bu doğrultuda hangi ürünün, bittabi kullanacağını anlattı.
Cilt tiplerine bakarak eser seçimi:
Alışılagelen deri: Görünümü saydam, nem ve yağ durumu tartılı, mesamat sınırlı ve teltiksiz aynı deri çeşit normal kap olarak kabul ediliyor. Kullanılabilecek mahsulat: Krem veya benzen tipi temizleyici, etil alkol oranı normal tonik (yüzdelik 5-7.5) belli belirsiz tıpkısı nemlendirici ve peeling krem. Otuzlu yaşlarda itibaren haftada 1-2 günden başlayarak uygulanan besleyici geceleyin kremi, ayn çevresi kremi ve maskeler.

Ark kap: Görünümü fersiz, yağ salgılanması normalin altında ve nem oranı haddinden fazla bağan bir deri tipi. Mesamat ufak ve tutkun. Kullanılabilecek ürünler: Krem yahut süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, kırıcı tıpkı nemlendirici, kısık yağ içerme fail besleyen gece kremi, rutubet ve yağ depo edici maskeler, ayn çevresi ve dal kremleri, peeling krem, yaş ilerledikçe serumlar ve ampuller.
Kompozit cilt: T bölgesi (karşı, koku alma organı ve çene) yağlı, yanaklar ve ayn çevresi elan alışılagelen ve kurudur. Nemsizlik bahis konusu gibi. Semiz kısımlarda gözenekler münhal kabil, siyah nokta ve sivilce görülebilir. Başka bölgelerde gözenekler kapalıdır. Kullanılabilecek ürünler: Benzin ve jel tipi temizleyici, alkol oranı bağan tonik (yüzde 3-5), cildin ihtiyacına göre nemlendirici, temizleyici, sıkılaştırıcı maskeler, peeling krem, otuzlu yaşlardan itibaren cildin ihtiyacına göre geceleyin kremi ve ayn çevresi kremi.
Hassas deri: Kap, damarları gösterecek büyüklüğünde incelmiştir. Kızaran, kaşınan dümen dolma olan ve yanan benzeri cilt türüdür. Keskin koşullara hemen aksülamel gösterir. Susuz ve çok gerilen ciltlerdir. Kullanılabilecek ürünler: Benzin tarzı temizleyici, alkolsüz tonik ve duygunluk dindiren bakım kremi.
Yağlı kap: Görünümü temiz ve yağlıdır. Gözeneklerin içi yoğun ve örtüsüz, yağız noktalı, sivilceye uygun kap tipidir. Semirtilmiş cildi 3’e düzenlemek cins: Problemsiz yağlı cilt: Deri ak pak, rutubet oranı alışılagelen, gözenekler meydanda ve içleri genellikle siyah noktalıdır. Kullanılabilecek ürünler: Jel tipi temizleyici, alkollü tonik, haddinden fazla belli belirsiz nemlendirici, temizleyici- sıkılaştırıcı maskeler ve peeling krem.
Semiz ve kırılan ten: Ten semirtilmiş olmasına karşın nemsizdir. Geniş mesamat gereksiz dahi gibi. Ten hassasiyete tutkun hafif kırmızıdır; pul pul kalkabilir. Kullanılabilecek mahsulat: Süt tipi temizleyici, alkolsüz tonik, çok belli belirsiz nemlendirici, duyarlık yok eden kremler, pomatlar, duyarlık yok eden ve yağ dengeleyici maskeler.
Akneli yağlı ten: Yağ salgısı normalin üstünde olduğundan devamlı parlayan tıpkısı cilttir. Sivilce, akne ve siyah bekçi yoğundur. Mesamat genişlemiş, içleri doludur. Gönen oranı normaldir. Kullanılabilecek ürünler: Akne; pekâlâ bir dermatolog denetiminde, iyileştiren olarak otama edilmelidir. Iyileştiren tedaviye ekleme adına günce bakımda verilebilecek ürünler; sabun veya jel tipi temizleyici, ispirto oranı faziletli tonik, haddinden fazla hafif nemlendirici, temizleyici ve sıkılaştırıcı maskeler.
Fen kap: Bili ten, hücrenin hayat ritminin yavaşlaması sonucu oluşan benzeri ten tipidir. 60’lı yaşlara akilane yağ bezeleri ifrazatında yüzdelik 50’nin üzerinde azalma tamam. Deride incelme, sarkma, dip hutut ve deri lekeleri meydana dirimsel. Hele 35 yaşından itibaren geçerli kürler, cildin güzelliği için önemlidir. Kullanılabilecek mahsulat: Süt yahut krem tipi temizleyici, alkolsüz tonik, güç nemlendirici, mugaddi, göze yenileyici hizmet kremi, yağ ve gönen depo edici göze yenileyici maskeler, serim, ampuller ve peeling krem.Günümüzde oldukça etkin anti aging programları dermatologlar nezdinde uygulanmakta ve akıllıca medikal kozmetik mahsulat cildiyeci denetiminde kullanıldığı zaman yüz komik sonuçlar elde edilmektedir.

Kimlik Ten tiplerine göre im seçimi Alışılagelen ciltler için nişane seçimi Ark Ciltler İçin Nişane Seçimi Muhtelit Ciltler İçin Kitap Seçimi Hassas Ciltler İçin iz Seçimi Semirtilmiş Ciltler İçin Iz Seçimi Akneli semiz ciltler amacıyla Kitap Seçimi Haber Ciltler İçin Yapıt Seçimi

Yoruma kapalı.