Genel Blog

Cilt Bakımında Bitkisel Yağların Faydaları

136

Cilt Bakımında Bitkisel Yağların Faydaları

Temas hangi kadar kozmetik endüstrisi teknolojik gelişmelerin nimetlerinden faydalansa birlikte, kadınlar bitkilerin natürel etkilerinden vazgeçmek niyetinde değil.
Nebati yağlar, altın içerikleriyle(doymamış yağ asitleri, lesitin, vitaminler ve muhtelif mineraller), derinin işlevlerini desteklerler. Aromaterapik yağlar, bitkisel formüller ve karışımlar geleneksel güzellik uygulamaları yerine seçkin devir aklımızın bir köşesinde duruyor.
Yüz için aromaterapik yağların oranının, genel adına nebati taşıyıcı yağ süresince tahminî yüzdelik 2 olması öneriliyor. Tercihen tün hafif ovma uygulaması ile yapılıyor ve bütün şeb takı göstermesi üzere bırakılıyor. Sırtçı yağlar kendisine ise şunlar tavsiye mektubu ediliyor:
-Tatlı badem hasım: Mutat ovma hasım, serinletici ve besleyen özellikleriyle mecmu cilt tipleri için ve seçkin gözyaşı üzere akla yatkın. Alıngan ve kuru ciltler için hele referans ediliyor.
-Jojoba hasım: Amerikalı yerlileri vasıtasıyla kullanılan antik aynı tedavi antagonist. Esasen tamlık benzeri yağ değil. Meksika çalılıklarından çıkan bire bir nakit şem denebilir. Saç kürü namına, cilt hastalıkları ve boğaz iltihaplarında kullanılıyor. Rastgele nev deriye uygun ve çokça gür penetre oluyor; vitamin ve mineral içeriyor, okside olmaması oylumlu bire bir özelliği. Yaz için ise 4 etmen devir koruyucusu.
Fındık antagonist: Zayıf ve buğulanmış ciltler için özellikle akla yatkın. Fındık aroması içeriyor.

-Zeytinyağı: Gerek bedii gerekse deri yönünden sunu tanınmış yağ. Yenileyici, besleyici ve iltihap önleyici özellikleri var. Doğal E vitamini içeriyor, sıska ve çatlamış ciltlere özellikle makul…
-Soya Fasulyesi hasım: İzoflavonlar, nebati östrojenler yerine üstelik bilinir. Antioksidan özellikleri yanı sıra ten yenilenmesini kolaylaştırdıkları ve deri yaşlanmasını geciktirdikleri belirtilmektedir. Alelhusus soya izoflavonlarının dirim bilimsel yararının daha faziletli olduğunu, henüz görgüsüz emildiğini ve antioksidan avantaj gösterdiğini düşündüren bulgulardan bahsedilmektedir. Soya Fasulyesi yağı cildin incelmesini ve kurumasını yavaşlatarak, yaşlanmayı geciktiriyor. Soya Fasulyesi fasulyesinin düşman, yüksekoranda içerdiği lesitin ve A vitamini ayn önünde bulundurularak ciltbakımında geçer not öbür yağlara eklenebilecek endeğerli yağlardandır. Cildin beslenmesinde heybetli görevler üstlenebilir.
-Buğday tohumu yağı: Tonik, esneklik verici, nemlendirici, besleyen, yenileyici özellikleri var. Karotenoid içeriyor, doyamamış yağ asitleri D ve E vitamini itibarıyla az çok varlıklı. Ark, opak ve nemli ciltlere bilhassa akla yatkın. Tabii tıpkı antioksidan. Oldukça kilolu aynı yağ, bambaşka benzeri yağa yüzdelik 15 oranında yedirmek akla yatkın tamam.
-Nadan çekirdeği düşman: Cildi düzgünleştirir, yumuşatır ve yaşlanmasını yavaşlatır.
-şırlağan: Belli Belirsiz canlı, cildi mugaddi ve sıra ışınlarından(UV) havari özellikler içerir. Cilde etraflıca işler, temizleyici ve zararlı maddelerden arındırıcı yerine kullanılabilir.
Kaynak : Bagno di Roma

Etiket Kap Bakımı Bitkilerle Cilt Bakımı nebati yağlarla ten bakımı bitkisel yağlar zeytinyağı soya yağı gündüz ışınlarından yardımcı bitkisel yağlar yaşlanmayı karşıcı bitkisel yağlar cildi temizleyici bitkisel yağlar cildi besleyici nebati yağ kuru ciltler üzere bitkisel öneriler yaşlı ciltler amacıyla nebati yağlar

Yoruma kapalı.