Genel Blog

Cilt Kızarıklığından Kurtulma Yolları

149

Cilt Kızarıklığından Kurtulma Yolları

Türlü sebeplerden dolayı kızaran cildinizi tek kozmetik ürünlere üstelik gerekseme duymadan evinizde uygulayacağınız görgüsüz tıpkı maske tarifiyle giderbilir, tertemiz ve on paralık bir sorunu sıfır cildinizin keyfini sürebilirsiniz.

Cilt kızarıkları için arz dolgunca peçe kürü amacıyla vacip malzemeler: 1-At Kestanesi 3-4 nüsha 2-Şırlağan 3- Elma sirkesi 1 kaşık
Maskenin hazırlanışı: Beygir kestanelerini soyduktan sonraları rendeliyin ve aynı kabın içerisine alın.Daha önceleri aldığınız susam yağını beygir kestanelerinin üstüne çıkacak büyüklüğünde ekleyin.Karıştırdığınız kürü 15 dönme kadar güneşte bekletin.Karışan at kestanesi ve susam yağını süzdükten sonra üzerine bire bir öz kaşığı büyüklüğünde elma sirkesi ni ekleyin.
Yaptığınız bu deri kızarıklarını dindiren kürü akşamları cildinize sürün.Bir süre bilahare yüzünüzdeki kızarıklıkların azaldığını farkedebilirsiniz.
Çilek Maskesi 8-10 adet çilek yada ahududuyu bire bir kasede püre haline eş ceye kadar ezin. Temiz cildinize uygulayın. 15 zaman bekletip yıkayın. Ancak cildiniz ark ve hasas ise pürenin içine 1-2 çorba kaşığı benzin kreması ilave edin.
Kudretnarı Maskesi 1 kemirmek kaşığı kudretnarı 1 kemirmek kaşığı kantaronyağı ile karıştırın daim cildinize uygulayın. Bu karışım ten kızarıklıklarınıza bol geleceği kadar ten lekelerininde azalmasını sağlayacaktır.
Domates Peçe si 1 adet rendeli domates, 1 tatlı kaşığı zihayat sulu zırtlak suyu, 1 lezzetli kaşığı yulafı karıştırın. Saf cildinize sürün 10 an bekletip yüzünüzü ılık su ile ıslatılmış havlu ile hoppa hareketlerle silin.

Kimlik BENIZ KIZARIKLIĞI beniz hastalık kızarır beniz kızarıklığına tabii çözüm kızarıklığı önleyen meyveler

Yoruma kapalı.