Genel Blog

Cilt Kuruluğuna Karşı Önlem Alın

145

Cilt Kuruluğuna Karşı Önlem Alın

Şita aylarında fena hâlde kalan ten kuruluğu şikayetlerine mahdut yöntemlerle karşı koyabilirsiniz.Her gözyaşı grubundan kadınlarda hassaten zaman zaman çocuklarda üstelik tanıdık deri kuruluğuna, ameliye çözümlerle veda edin.

 

1. Antipatik albeni cilt kuruluğuna hastalık olan sunu büyük etkendir. Antipatik havalarda, soğuktan etkilenen en eke bölgeniz ellerinizdir. Bu yüzden böyle havalarda ellerinizi soğuktan korumanız gerekir. Bunun ortamında yapmanız müstelzim arz kolay ilaç eldiven kullanmaktır.

2. Hele şita aylarında cağ yaparken, suyun altında aşkın dinmek cildinizi gerer ve kurumaya hastalık tamam. Duş sürenizi ve duş sıklığınızı azaltmaya çalışın.

3. Yeniden duş sırasında ve günce yerine umum ve yüzünüzü yıkarken gönen oranı erdemli yani besili olan sabunları tercih edin.

4. Himmet ortamlarınızı ve evinizi nemlendirin. Zira zayıf gelgel kap kuruluğuna bozukluk olan ayrıksı tıpkısı faktördür.

5. Elverişsiz giysiler giyinmekten kaçının. Sıkı giysiler cildinizin nemini emerek kurumasına bozukluk tamam.

6. Ara Sıra kimyasallarda cildinizin kurumasına posta açmaktadır. Bu yüzden günce hayatta, kovanlık amacıyla kullandığınız, kimyevi içerikli temizleyicilerden cildinizi koruyun. Gerekirse sililik eldiveni kullanınız.

7. Beslenmenize ilgi edin. Artağan mübarek su tüketmeyi ihmal etmeyin. Su vücudun, nedeniyle de cildin en koca nem kaynağıdır.

8. Ve en önemlisi cildinize akıllıca günce nemlendirici kremler kullanmaya özen gösterin. Cildinizin içten olduğu kadar haricen da nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.

Etiket Ten Bakımı Ahali Bakımı kap kuruluğu gösteriş önerileri

Yoruma kapalı.