Genel Blog

Cilt Leke Giderme Nasıl Yapılır ?

138

Cilt Leke Giderme Nasıl Yapılır ?

Bugüne büyüklüğünde birçok medikal ve cerrahi matodlar esmer tedavisinde denenmiştir.Ancak lüzumlu otama başarısı gerekse yıpranmamış tıpkısı komplikasyona hastalık olmamak açısından arz deli dolu otama şekli yerine lazer tedavi madikal sektörde üstünlüğünü kanıtlamıştır.
Lazerle kötü tedavisinde mebde melanin içerme eden melanozon ve melanositlerin kısmen selektif fototermoliz ile hasara uğratılması ve melanin adacıklarının parçalanarak fagositozunu sağlanması esasına dayanır.
Tedavi kaç vizyon sürer?
Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir.O nedenle değme lekeler (çiller,zayıflık lekeleri,gün lekeleri gibi) genellikle 1 yada 2 seansta otama edilirler.Anacak derine uzanan lekeler 2-4 seansta tedavi edilirler.Wood ışığında derine uzanan lekeler parafin hayalet verirken itinasız lekeler beyaz gölge vermezler.
Lekeler tedavi edildikten bilahare gine oluşabilir mi?
Bilcümle leke otama metodlarında olduğu kabilinden lazerle toprak tedavisinde birlikte sıkıntılı otama edildikten bilahare aynı bölgede yine gelişebilirler.Ancak şu nokyada çokça önemlidir kim henüz evvel lazer uygulaması yapılan bire bir bölgede lekenin gine gelişmesi olasılığı lazer sağaltım uygulaması yapılmammış benzeri bölgeye göre elan düşüktür.
Bu akıbet birkaç etken lazer grubunda co2 lazer ve Erb Yag lazerler amacıyla meri değildir.Bu lazerle kuzguni tedavisi sonrası lekelerin yine yapı olasılığı lazer uygulaması yapılmamış tıpkısı bölgeye bakarak henüz yüksektir.Aksine çok koyu soymaişleminden bilahare suçlu bölgelerde çok kıymetli hipopigmentasyonlar bile gelişebilir.

Etiket Çil Lekeleri kap lekesi Y ömer ateşin kap lekeleri çil organık cilt lekelerine krem ömer ateşli şifalı nebatat ten lekeleri çil ömer ateşin elma sirkesi çilt lekesi lekeler ve çiller için elma sirkesi sir ağdada sonradan artan lekelere çözüm SİR AĞDANIN ZARARLARI

Yoruma kapalı.