Genel Blog

Cilt lekeleri ve selülitlere teknolojik çözümler

126

Cilt lekeleri ve selülitlere teknolojik çözümler

Bedii operasyonlar üzere yaz mevsiminin geçmesini beklemek bundan sonra mazide kaldı. Son uygulayım bilimi ve bakir yöntemlerle artık gelişigüzel sezon güzelleşmek kabil.
Ten lekeleri, selülit sorunları, pozitif problemlerinden boşanmak göründüğü kadar ağırlık değil! Takkadak ehil ellerde akla yatkın yöntemin uygulanması ehliyetli!
Cilt lekelerine cılız çözüm: Hydropeeling
Yaz aylarının en önemli sorunlarından biri, tarih nedeniyle oluşan deri lekeleri. ‘Hydropeeling’ denilen formül hem ciltte oluşmuş lekeleri gideriyor hem üstelik ciltte kara oluşmasına bariyer oluyor. Op. Dr. Gönül Avşar, “Hydropeeling, akarsu ve oksijen karışımının haricen püskürtülerek yapıldığı benzeri uygulamadır. Bu yöntem kişinin kap temizliğini yaparken nem vererek; cildin yaşlanmasını durdurup yapılan işlemlerin ince ömürlü olmasını sağlıyor. Hydropeeling bire bir zamanda lenf dolaşımını hızlandırarak antiaging etkisi de yaratıyor” diyor. Bu işlemin fiyatı projeksiyon başına 250-300 TL arasında değişiyor.
Fazlalıklardan basit kurtulun
Yaz aylarında yapılan minik cerrahi girişimlerden biri dahi, beyin kaslarının senelerce spor yapmış görünümde olmasını hedefleyen ve lehçe yağlanma denilen basen, us ve bukanak içindeki yağlardan kurtulmayı sağlayıcı ‘lazer ultrasonik liposuction’ işlemi. Bu prosedür, alışılmış liposuction’dan değişik tıpkı yöntem. Hoşnutsuzluk edilen bölgeye ultrasonik dalgalar verilerek, o bölgenin yağları eritiliyor ve vakum ile bölgesel yağlardan kurtulurken, hem salah süresi kısalıyor hem da güzelce ayrımsız görüntü elde ediliyor. Erkeklerde ahşa ve us, kadınlardaysa akıl bölgesinde sıkılaşma da sağlanıyor.

Selülite hafif dokunuş
Kadınların az daha yüzdelik 80’inde tanıdık selülit otama edilebiliyor. ‘DermaCellulite’ adı verilen yöntemde, ten üstünde üstüvane çivi hususi aynı aygıt yardımıyla az kanallar oluşturuluyor. DermaCellulite, selülitli bölgelerde uygulandığında cildin yeniden organize mekanizmasını harekete geçirerek derinin dip tabakasının kolajen üretimini, kalınlığını ve elastikiyetini artırıyor. Dr. Melike Külahçı, selülitin avrat cildinin anatomisi ve hormon yapısından kaynaklandığını belirtiyor. “Karı cildi henüz esnektir ve ten altında erkeklere göre daha aşkın yağ hücreleri bulunur. Kolajen lifleri dokuları desteklemekle görevlidirler. Bunlar eş dokusunda paralelken, erkeklerde bir apışlık şeklinde örülmüşlerdir. Beslenmeye ilişkin kendisine, yağ hücrelerinde bir tevessü meydana gelebilir. Böyle bire bir durumda koca dokularında bozulma gözlenmez. Ancak eş dokusunda genişleyen yağ hücreleri paralel sıralı kolajen fiberlerin arasından sızıp cildin yüzeyinde ‘portakal kabuğu’ dediğimiz görüntüyü oluşturur. Fizyolojik tıpkı sorun olan selüliti sadece kozmetik tedavilerle halletmek türlü değildir” diyor.
DermaCellulite programı 8 seans sürüyor ve değme gösterim 20 dakika- 1 saat beyninde değişiyor.
Erkeklere has estetikler
Artık rical de estetik uygulamalara hamam bakıyor. Özellikle göz kenarlarındaki kırışıklıkları, fazla yağları, antrparantez teferruatlı bacakları sav yazar bunları düzeltmeye çalışıyorlar. Dr. Alp Mamak, estetik uygulama yaptıranların başında gelişim adamlarının ve sanatçıların geldiğini belirtiyor. Çene belirginleştirme, kırışıklıkların dolgu ile tedavisi, dayanak alta botoksu ve mezolifting; erkeklerin birlikte genişlik çok yeğleme ettiği icraat arasmda bulunuyor.
Mevsim yorgunluğuna ‘Ozon Terapi’
Mevsim değişikliklerinden yorgun çıkan vücudu tavlandırmak amacıyla yapılması müstelzim geçmiş aplikasyon ‘Ozon Terapi’si oluyor. 5 hafta süresince, 10 seans kendisine muteber ozon terapisiyle vücut güçlenerek direnci yükseliyor. Sonunda sağaltım görenler sonsuz zinde ve acar hissediyor.
Thermage CPT’: 60 dakikada, 10 sene gençleştiriyor!
Kadınların sunu iri korkusu, formda sıfır benzeri vücutla plaja inmek zorunda istop etmek oluyor. Zira bu, vabeste kıyafetler süresince saklanılan fazlalıkların ortaya çıkması anlamına geliyor. Alelhusus fut içi-uyluk içi sarkmaları genişlik haddinden fazla sızlanma edilen konulardan. Yüzdeki sarkmalarsa tekrar devir ortamında ortaya çıkan ve güzelliğe silüet düşüren sorunlardan. Yüzdeki sarkmalar 35 yaş ile alay malay başlıyor ve sebepleri arasında genetik nedenler ile güneşe çok maruz ara vermek bulunuyor. Bedii Plastik Operatör Op. Dr. Istek Afşar, “Hayat mirat karşısına geçip elleriyle kaşlarını yukarıya doğru çektiğinde ülküsel yapıyı görür. Zira 30’lu yaşlarla birlikte cildin desteği olan yağ tabakası erimeye ve yüz cildi üstelik sarkmaya başlar. İşte bu dönemde, yüze yapılan hazır dolgular ya da öz vücut yağından yapılacak yağ enjeksiyonları, kişinin elan canlı ve aktif görünmesini sağlar. ‘Thermage CPT’ yöntemini arka ayn kapağı torbalarında, dal, basamak ve yüz sarkmalarında ameliyatsız germe işlemi namına kullanıyoruz” diyor, Thermage CPT, radyo sıklık sistemi ile müteharrik bakir tıpkı uygulayım bilimi. Kap üzerini soğutarak, kap altındaki cilde bindi olan kolajen lifleri ısıtıyor. Yeni kolajenlerin oluşmasını sağlıyor. Kolajen lifler, cilde gerginlik veren bindi dokulardır ve bu sayede cilt gerginlik kazanıyor. Thermage CPT uygulaması, averaj 60 zaman sürüyor ve uygulamadan lahzada sonra ciltte etkisi gözlense dahi asıl tartı 2-6 kamer içre ortaya çıkıyor. Bu sayede kişinin yüzünün tek seansta 10-15 sene geriye gittiği tez ediliyor. Yegâne seanstan sonradan tıpkısı henüz tekrarlanması gerekmeyebiliyor. Gönül ve hekim uygun görürse iş, ikinci yıldan soma aynı posta daha tekrarlanabiliyor. Bu işlemin fiyatı 2.500-5.000 dolar arasında değişiyor.
Kaynak: Formsante

Kimlik Güzellik Üzeri Bakımı selülit cilt Avrat Kap Lekeleri bakım bayındır kadın sunturlu güzelleşmek kalıplı kıyafetli mahmure deri bakımı_

Yoruma kapalı.