Genel Blog

Cilt Tipine Göre Doğal Maskeler

157

Cilt Tipine Göre Doğal Maskeler

Zahmetsiz elde edebileceğiniz saf malzemelerle maske yapın, cildinize cila katın!

Yazın cildimiz zorlanıyor. Sıcak, çağ, çalma bir yandan cildimizi yıpratıyor, tıpkısı yandan bile insanı pasifleştiriyor. İnsanın canı tek husus boşaltmak istemiyor. Arada Sırada, “elbette olsa beş altı sonra yeniden terleyeceğim” diye niteleyerek nemlendirici da sürmekten vazgeçiyoruz.

Neyse ki edebiyat cildimizin yağ salgısı natürel olarak biraz artıyor. Mavera yandan hafta sonu programlarının peşinde koşmaktan, ten bakımları yaptırmak amacıyla zamanımız kalmıyor. Zaten görk merkezleri havalar ısındıktan sonradan kap restorasyon tedavilerine mesafe veriyorlar.

Malum, ciltteki yeryüzü oldukça benzeri tırmalama güneşle karşılaşınca lekelere dönüşüyor. Amma seçkin ahit elimizin altında bulunabilen veya kolayca elde edebileceğimiz doğal malzemelerle bazı maskeler yapabiliriz.

Size evde haddinden fazla olağan hazırlayabileceğiniz natürel maske tarifleri vereceğim. Bunlar, tahriş edici olmadığı kabilinden tamamı gayet pratik, hazırlanışı mahdut, maliyetleri bozuk formüller. Yararları ise oranlama edebileceğinizden elan çok. Bu maskeleri yüzünüze, boynunuza hassaten dekoltenize uygulayabilirsiniz.

İçindeki malzemeler hem cildinizi besler hem dahi kan dolaşımını artırarak cildinizi canlandıracak. Tümünün süresince faziletkâr oranda akarsu ile gelişigüzel cildinize faydalı maddeler bulunuyor. Maskeler ten yüzeyine sürülünce kolaylıkla buharlaşmaya başlıyor.

Böylelikle cildinizde serinlik hissi ile birlikte damarlarda koku dolaşımını hızlandırıyorlar. Maskeyi temizleyince cildinizde hafif tıpkı kızarıklık ayırt edeceksiniz. Bunun nedeni, tahriş değildir, kan dolaşımının hareketlenmesidir. Bu dahi cildi uyarır ve belli belirsiz bir masaj etkisi yapar.

Doğanın mucizeleri

Süfli uygun cildimize uyan doğal mahsulat yalnız cildimizin öz ürettikleridir. Yağ dokusu, nem, kollajen, yenilenen hücreler üzere. Bunu bulmak amacıyla bile hayır gıdaları doğrudan geldiğince çok bezdirmek gerekiyor.

Cilde sürüldüğünde gani geldiğini bildiğimiz tabii malzemeleri sıralayacak olursak, berenarı teferruatlı bire bir çizgilik yapmamız gerekecek:

Yemiş asitleri, limon, çilek, greyfurt, elma, yeşil öz, gül suyu, papatya, bal, hint bademi düşman, bahir yosunları, balık yağı, termal sular, kil çeşitleri, zeytinyağı, badem antagonist, kayısı yağı, bergamot, ısırganotu, papaya, aloevera, öz ağacı düşman, buğday özü, lavanta suyu, soya antagonist, biberiye, avokado, üzüm çekirdeği hasım ve ekstresi, ayçiçeği yağı, jojoba, susam yağı, koz düşman, yeregeçen tohumu, portakal çiçeği suyu, keten tohumu, yulaf ezmesi, yumurta, benzen, yoğurt.

Bunların hepsi da çok zer. Tümü bile kozmetik ürünlerde kullanılıyor. Ancak cilde temiz adına uygulanmaları özen gerektiriyor. Bunların hazırlanışı, tazeliği, yoğunluğu ve ciltten arındırılması amacıyla dikkat göstermelisiniz.

Maskelerin uygulanışı

Maskeyi uygulamadan önce cildinizi sunturlu temizleyip tonikle silin. Arkası Sıra ılık suyla yıkayın ki, cildiniz besinleri emmeye amade olsun. Sonraları yüzünüze, boynunuza ve ense dekoltenize size sunu makul olan maskeyi pratik edin.

20 zaman büyüklüğünde bekledikten bilahare gine ılık suyla yıkayın. Peşi Sıra tıpkısı nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin. Yağlı ciltlere haftada iki posta peçe yapabilirsiniz. Alışılagelen ve zayıf ciltler için haftada benzeri kere tam.

Semiz ciltler amacıyla maskeler

Er Bezi seyelan maskesi:

Testis akını fena hâlde çırptıktan bilahare içine bire bir çay kaşığı sulu zırtlak suyu kucak ve bekletmeden yüzünüze-boynunuza sürün.

Şeftali maskesi:

Tüylü tıpkı şeftaliyi aş damı robotundan geçirip saf adına kullanın.

Yoğurt maskesi:

1 çay kaşığı sade yoğurdu, arpa unu ile karıştırıp maskenizi hazırlayabilirsiniz.

Ark ciltler üzere maskeler

Testis sarısı:

Yumurtanın sarısını çırptıktan sonradan içine birkaç felç elma sirkesi ile beş altı damla zeytinyağı karıştırıp cildinize sürebilirsiniz.

Sulu Zırtlak maskesi:

1 limonun suyunu sıkıp, yumurtanın sarısı ve haddinden fazla beş altı miktarda zeytinyağı ile karıştırın.

Ballı testis maskesi:

1 yumurta sarısına 1 yemek kaşığı bal karıştırın.

Güçsüz ciltler üzere maskeler

Elma maskesi:

Tıpkı elmayı gayet birkaç akarsu ile kaynatın, töz haline getirin ve ılık olarak cildinize sürün.

Bal maskesi:

2 – 3 kaşık bal ile 1 kaşık demli çayı karıştırıp ılık halde iken uygulayın.

Normal ciltler üzere maskeler

Hıyar:

Salatalıkları bölüt bölüt doğrayıp cildinize sürün.

Çilek:

Birkaç çileği yıkayıp doğrayın. Sonra ezip bir kaşık rüşvet unu ile karıştırın.

Kırışıklık gideren aynı maske

Bire Bir yumurta akını ayırın, tıpkı miktarda etanol ile karıştırıp peçe yapın.

Suçlu ciltler için peçe

Havuç ve elma: Yeregeçen ile elmayı rendeleyin, karıştırıp cildinize sürün.

Çilekli ve sağılan peçe

Rendelenmiş çileğin içine badem düşman ya de benzen ekleyip maskenizi hazırlayın.

Mat ciltleri canlandıran maske

Bütün ayrımsız yumurtayı, 1 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp az buçuk okjijenli akarsu ekleyin. Bu karışımı cildinizde 1 saat bekletin.
Dr. Kuşhanla

Kimlik Normal ciltler amacıyla maskeler Yorgun ciltler üzere lacerem peçe yapmalıyım? testis sarısının cilde faydaları arık kap tipine bakarak maske besili ciltler için nasıl maske yapmalıyım? maskeler cilde zahir uygulanmalı?

Yoruma kapalı.