Genel Blog

Cilt Tipinizi Testlerle Bulalım

133

Cilt Tipinizi Testlerle Bulalım

Görk merkezlerinde ya da parfümerilerde hangi bakım ve likidasyon ürünlerini kullanmanız gerektiğini soruyor musunuz?
Etiketlerin üzerindeki normal, alıngan ve katışık kap tiplerinden hangisinin size uygun olduğunu uzun uzun düşünüyor musunuz? İhtiyacınız olan nazikçe, okkalı muhtevalı ya de hafif jel formunda bire bir yayın mü? Aşağıdaki testte, eksiksiz bu soruların,zaaf ettiklerinizin cevaplarını bulabilirsiniz.
1- Günahsızlık sonrasında cildim geriliyor. a- Olur b- kimi zaman c- Asla
2- Cildimi temizledikten güdük tıpkısı müddet sonradan cildim parlamaya başlıyor. a- Peki b- Çabucak T bölgesi c- Hayır
3-Cildimin tipi…
a- Falsosuz b- Alışılagelen c- Gözenekli

4- Makyaj yaptığımda cildim kepekleniyor.
a- Olur, dinamik bire bir şekilde b- zaman zaman c- Hayır
5- Cildim ısı değişikliklerine taşkın tepki veriyor.
a- Evet b- Seyrek c- Kesinlikle
6- Cildim çabuk yağlanıyor.
a- Olur b- Nadir c- Hayır
7- Cildim çoğu antlaşma kaşınıyor, yanıyor ya da kızarıyor.
a- Tamam, sık sık b- Çok nadir c- Hayır
8- Güneşe çıktığımda cildim yanıyor.
a- Hızlı b- arada bir c- Turfa
9- Yüzümde kırışıklıklar var.
a- Peki b- Çok bir iki c- Hayır
10- Yanaklarımda kılcal damarlar var.
a- Evet b- Bir Iki c- Hayır
Değerlendirme
Ten tipi: 1
Kırılan, dolayısıyla zayıf kap (a’lar çoğunluktaysa)
Deri temizliğine sık sık yüklülük hissiyle fiyat veren bire bir cildiniz var. Gözenekleriniz siftinlik ama cildiniz tez kuruyor ve hele ağız kenarı, göz çevresi ve dal bölgesinde er ihtiyarlama belirtileri var. Kırılan ciltler yanmaya, kızarıklıklara ve kaşıntıya maruz kalıyor. Isı değişikliklerinde acele reaksiyon gösteriyor.
Bakım önerileri: Parfüm içerikli bakım kremleri, vücut losyonları ve duş jelleri size bakarak değil. Alkollü cilt günahsızlık ürünleri bile cildinizi yakarak tırmalama kadir. Alıngan ciltler amacıyla geliştirilmiş hizmet ürünlerini ve çağa ürünlerini tercih edebilirsiniz. Antrparantez AHA ve meyve asidi bileşenli kremlerden üstelik cildi hassaslaştırdıkları ve incelttikleri için ırak durmalısınız. Peeling ürünleri birlikte tetik olmanız gereken ürünler ortada. Şayet basit haddinden fazla hassas aynı cildiniz varsa, bu kök ürünlerin ayda tıpkı sefer uygulanması ehliyetli. Kış aylarında sunu çokça ihtiyacınız olan özdek yağ. Dolayısıyla nemlendirici maskeler cildinize ekstra rutubet kazandırır.
Cilt tipi 2
Normalden katışık cilde (b’ler çoğunluktaysa)
Normal deri, mükemmel ayrımsız cilttir. Hamız dulda mantosu ve dolaşım neredeyse kusursuzdur. Parlar, karışık değildir, teltiksiz ve hoppa tıpkı dokusu vardır. Cilt pembemsi ve zinde bire bir görünümdedir. Karma ciltler ise ekseriyetle para cüzdanı, büyüklenme ve alın bölgesini içine kayran T bölgesinin yağlandığı bir kap tipidir. Yüzün artan kısmı ise bu bölgeye nazaran henüz kurudur. Yanaklarda ise geniş tıpkısı bölgeye yayılmış kılcal damarlar gözlenir.
Bakım önerileri: Bu deri tipine erbap iseniz aşkın kırılan olmadığı üzere ak yazılı sayılabilirsiniz. Amma normal ve kompozit cildin katiyen kaldıramadığı şey fazla bakımdır. Özel nebat muhtevalı hizmet kürlerinden ırak durmalısınız zira cildin dengesini bozabilirler. Etraflıca bire bir temizlik ise bu deri tipleri amacıyla kaçınılmazdır. Kompozit cildin, değişik aynı bakıma ihtiyacı vardır. T bölgesine siyah noktaların oluşumunu engelleyecek temizlik sonrasında etil alkol muhtevalı benzeri yüz toniği kullanın. T bölgesi saflık maskesini tercih ederken, yanaklar ise nemlendirici maskeye gereksinim duyar.
Kap tipi 3
Yağlı ve yağız noktalı deri (c’ler çoğunluktaysa)
Temizliğin müstacelen peşi sıra mecmu yüz parlamaya yatkındır. Degaje gözeneklere sahiptir. Çizgiler ve kırışıklıklar yaşlanmayla alay malay ortaya yarar. Yağız noktalardan ve sivilcelerden şikayetçidir.
Bakım önerileri: Bu ten tipinin alıngan ve derinliğine benzeri bakıma ihtiyacı vardır. Siyah noktalar amacıyla, yıkama jeli evet dahi salisil asit içeren özleştirme ürünleri kullanmanızda yarar var. Kullandığınız yüz toniği etanol içerebilir. Haftada bir misil yapılan peeling hem kap yüzeyindeki ölmüş kap hücrelerini temizler hem de gözeneklere oturmuş olan kirleri arındırır. Tasfiye maskeleri dahi hızlı ve hareketli sonuçlarla kusursuz aynı ten yaratır. Parlamaya alın ise nezaketli gösteriş ürünleri etkilidir. Günce bakımınızda belli belirsiz krem jeller kullanmanızda yarar var. Hem cildin nem ihtiyacını karşılar hem da boğunuk ayrımsız zevahir kazandırır. Böylecene cildinizin katıksız dengesi sağlanmış peki. Fondötenlerin birlikte rakik çeşitlerini kullanmanızda kâr var.
Kaynak : Özgürlük

Kimlik hassas ciltler için deri bakımları deri tipine göre bakım önerileri kap tipim nedir? cildim için nasıl hizmet yapmalıyım? kap tipi üzere testler cilt tipi üzere sorulan

Yoruma kapalı.