Genel Blog

Cilt’in Başlıca Düşmanları

146

Cilt'in Başlıca Düşmanları

Ten Bakımı büyüklüğünde beslenmede tendürüst ve domuzuna ayrımsız cilde eş olmamızda az çok önemlidir. Kâh besinler deri ve vücudumuz için zararlıdır. Fena Hâlde ve Zinde bire bir deri üzere aşağıdaki besinlere dikkat.
Şeker: Şeker hücrelerin ihtiyaç duyduğu besinleri araklayıcı tıpkı maddedir.Basit şekerler ciltte vasıf dengesizliklerine amil tamam ve yüzdeki kızarıkların,kahverengi lekelerin esas sebebi bile şekerdir.Kalsiyum ve sair minerallerin kolay şekerler yüzünden tükenmesi vücudunuzda nesiç kaybına,bunun sonucu namına bile sarkık,ruhsuz aynı cilde erbap olmanıza etken evet.
Yağlar: Marifet adamlarına bakarak yaşlanmanın genişlik nazik sebebi âdem vücudundaki yağların oksidasyonudur. Ateş yağlardan uzak ara vermek kap sağlığı üzere gereklidir. ( al cilt, mayonez, çikolata, çörekler, patates cipsi, fıstık ezmesi, margarin, fast-food mahsulat.) Ancak beslenme programımızdan yağları tamamen çıkartmak birlikte cildimiz amacıyla yapılacak en şişman kötülüklerden biridir.Cildin mebzul yağlara ihtiyacı vardır( zeytinyağı,soya fasulyesi antagonist,fındık,balık.)
Sigara: Sigara cildin oksijenlenmesini %30 azaltır ve cildi olması gerekenden %40 elan inceltir.Tüm bunlar cildin gevşemesi,sarkması ve kırışmasına illet evet.
Etil Alkol: Etil Alkol vücudu susuz bırakır ve B vitaminlerini çalar.B vitamini saç ve tırnakları güçlendiren,cildin projektör ve bozulmamış olmasını sağlayıcı tıpkısı vitamindir.

Kafein: Kafein cildi susuz bırakarak ve stres hormonlarının salgılanmasını arttırarak cildin kurumasına ve er yaşlanmasına hastalık olur.
Güneş: Güneşin UV ışınları cildin dip tabakasına nüfus ettiğinde yaşlanmadan mesul olan başıboş cezrî üretimi artar,yıpranmamış hücre üretimi ve vücuttaki C vitamini stoku azalır.Bunun sonucu kendisine ciltte lekeler, kırışıklıklar, pürüzlenmeler, kalınlaşmalar ve kılcal huy hassaslaşması görülür.
Uyku Pozisyonu: Yüzükoyun uyuma ciltte sarkma,kırışıklık ve torbalanmalara hastalık evet.
Yo-yo Diyetler: Aceleci kilo verdiren diyetler cildin sunma iri düşmanlarından biridir.Kilo alındığında cilt gerilir;kilogram verildiğinde ise sakat haline dönemez,sarkar.
Stres: Ötede ruhsal gerilim durumunda kortizol denilen hormon erdemli düzeyde salgılanır:Kortizol erken yaşlanma hormonu olarak bilinmektedir

Etiket Cildin başlıca dğşmanları etanol nikotin ruhsal gerilim gaflet şeker hastalığı kafein güneşve sığara deri düşmanları deride yağız noktalar

Yoruma kapalı.