Genel Blog

Ciltteki Kırışıklık ve Sarkmaları Bitkilerle Önleme

129

Ciltteki Kırışıklık ve Sarkmaları Bitkilerle Önleme

Bilgisizlik arz altın ihsan… Fakat anbean bedene yerleşen belirtilerle “yetersizlik” alarm vermeye başlıyor.. Cildin sarkması, kırışıklıkların artması kabil aynı takım âraz anbean çoğalıyor. Balaban göstergelerden biri birlikte, ciltte yaşlandıkça azalan, hasar gören “kolajen dokusu”…
Gençlik yeryüzü zer hediye… Ancak zamanla bedene yerleşen belirtilerle “ihtiyarlık” alarm vermeye başlıyor.. Cildin sarkması, kırışıklıkların artması kadar aynı bando belirtiler derece derece çoğalıyor. Mefret göstergelerden biri da, ciltte yaşlandıkça mütenakıs, hasar gören “kolajen dokusu”… Ancak benzeri mızıka tabii ürünler, nebatat ve besinler yardımıyla bu kolajen maddesini aktif kılabilmenin yolları olduğunu unutmayalım. Bu yöntemlerle cansız görünümlü, sarkan ve kırışan ciltler üzere tabii alternatifler rastgele zaman var. Natürel Kitap Uzmanı Volkan Kurt, acun üstünde doğayı takip edenlerin yüzyıllardır uyguladığı kozmetiksiz güzellik yöntemlerinden ve yaşlılığın katıksız çözümlerinden hezel ediyor.
İnsanın natürel elbisesi olan deri yaşlandıkça değişime uğruyor. Elastikiyeti kayboluyor. Giderek kırışıklıklar ve sarkmalar mir gösteriyor. Yaşlanmanın nedenlerinde biri “kolajen” kaybı. Cildin deli dolu maddesi olan kolajen, derinin gerginliğini sağlayıcı tıpkısı özelliğe topluluk.. Deride yaşlanma, zir tabakada yalpak düz bu kolajenin ve elastin maddesinin miktarının azalmasından kaynaklanır. Kolajeni benzeri bulaşkan kabilinden bile

düşünebilirsiniz. Hücreleri markajcı tıpkısı zamk kadar…. Cilde esneklik getiren bu konu, görk amacıyla çok önemli. Tabiatıyla ki kadınların kullandığı kremlerin stabil çoğu, bu maddeyi korumaya(ve faal ağıl getirmeye) yönelik içeriklere cemaat… Bu bayram ettiğimiz, yaşlılığı engelleyici kozmetik ürünleri, kolajeni korurken, süresince düz kimyasallar elbette zararlar veriyor, onu metin bilemiyoruz maalesef. Akıbet dönemlerde bu yönde bilgiler ortaya çıkmaya başladı: Örneğin kırışıklıkları giderdiği öne sürülen bazen kozmetiklerde mergup bire bir kimyevi maddenin, tıpkı yandan kırışıklıkları yok ederken öte yandan ten hücrelerini öldürdüğü söylendi. (Kanada’daki Quebec Üniversitesi’nden Göze biyoloğu Dr. Francois Marceau dikkat çekiyor buna)
Yıllardan beridir biz de söylüyoruz: İşte bu zümre “yan etkiler” zımnında doğaya devir seçme güzeşte dolaşma güçleniyor. Doğanın güzellikteki etkisine olan bandaj çoğalıyor bunlardan çevre.. Amma elbette ki koskocaman olan, ne bitkinin neye yaradığını ve kulanım koşullarını bilmek geçişsiz. Şimdiye büyüklüğünde zeytinyağından, keten tohumuna, elma sirkesinden, brokoliye kadar benzeri çok saf nişane karşı yazdık. Bizlerin önerilerini candan okuduğunuzu gelen maillerden ya da telefonlardan biliyoruz. Deminden üstelik doğanın sunduğu kolajen içeren kâh ürünlerden kortej edeceğiz.
Ebegümeci Şu zaman tam mevsimi. Yeşillik yerlerde tazelerini bulmanız türlü. Amma, sağlıklı koşullarda kurutulmuş olanı de makbul.. Bu tabii bitkinin yaprakları, tırmalama olan ciltleri dış etkenlere karşı korur… Cildi nemlendirir ve yumuşatır. Genişlik önemlisi, ebegümeci ile cildinizin rabıt dokusunun elastikiyetini artırabilirsiniz. Ayn altındaki kırışıklıklar ve şişlikler için da gür tıpkı bitkidir…
Isırganotu yağı Issırgan, herhangi bir derde umar adına nam yaptı.. Yaprakları., kökü, tozu, tohumu, antagonist…. Hepsinin kullanıldığı alanlar var. Yurtdışında oylumlu yerine mergup ısırgan antagonist , bağışıklık sistemini kuvvetlendirmenin yanında, güzellikte bile etkili… Cildin bent dokusunu güçlendirir… İlkbahar ve güzün , kürler şeklinde kullanırsanız dolgunca peki. .. (Bu kürler iki kocaoğlan geçmemeli) Isırganotu yağının içindeki maddeler, cildin ilgi dokusu üzere önem ihtiva ediyor. Mavera yandan kırışıklıkarın giderilmesini da sağlıyor.
Üzüm çekirdeği Antioksidan özelliği var. Aynı zamanda ilgi dokusunu kuvvetlendirerek, cildin elastik olmasında racon oynuyor. Yetersizlik lekelerinin giderilmesi üzere da müfit. Koku damarlarının genişlemesini sağlıyor. Bu, kırışıklıkların oluşumunu engelleyen bire bir durum..
Ispanak (ve dip yeşil renkli gayrı sebzeler) Derin yeşil yapraklı nebatat eli nimetli miktarda antioksidan içeriyor. Yıllardır Ana Reis’i kuvvetlendirmesi ile tanıdığımız ıspanak sebzesinin , ilgi dokusunu güçlendiren tıpkısı özelliği de var. Sebzenin içeriğinde mevcut demir ve tutya, ciltte uymazlık görmüş kolajenin namına yeni kolajen maddesi üretilmesine katki sağlıyor.
Yosun sabunu Bundan Sonra banyo yapacağınız ve yüzünüzü yıkayacağınız sabunu yosunlu olanla değiştırmenin zamanı geldi. Tabii can yöneldiysek, önceki önceki sabunlardan işe başlamamız geçişsiz. Amma bu sabunun temiz ve bozulmamış olup olmadığına ilgi gelmek lazım. Deniz yosunlu sabunlarla yıkanılan ciltlerdeki değişimi bire bir müddet bilahare farkedeceksiniz. Mineral açısından zengindir bu sabun.. . Cilde küşayiş ve inşirah verir. Denizden aldığı mineraller deriyi dinlendirir ve parlaklık kazandırır. Yosun sabunu ile banyo yapıldığında geberik deri yok olur… Yosunlar faziletkâr miktarda protein, mineral ve vitamin içerme ederler.. Kalsiyum, fosfor ve iyot açısından zengindirler. İçindeki alçak A, B , C ve E vitaminleri kolajen ve ilastin liflerinin oluşumunda deli dolu evet. E vitamini ise cildin yaşlanmasını önler.
Meyvelerden bilgisizlik iksiri Maksat, ciltteki sarkmaları göğüslemek amacıyla kolajen tabakasını harekete geçirmenin kâh formullerini isnat etmek .. Yapacaklarınız ortada tıpkısı de yemiş kürü var. İşte size özel ayrımsız içecek tarifi: Aynı sayı domates, 2 şeftali ve sakim limon lazım evvel.. Bir bile suyu sıkılmış aynı yeregeçen… Bunların suyunu ayrımsız bardakta toplayın. İçine bire bir katre da zeytinyağı arttırma edin. Bardağa attığınız bir pay iyot tuzu ile cahillik iksiriniz hazır demektir. Sabahları kahvaltada içebilirsiniz.. Tınlamalı tükettiğinizde, değişime tanik olacaksınız.
Adaçayı Bu uyarıcı nebat, kan dolaşımını hızlandırır. Adaçayı dahi göze yenilenmesine ve cildin elastikiyetinin artmasına bozukluk olan yetişkin bitkilerden biri..
Nane Nane deyip geçmeyin, Zaten yoğun yeşil rengi size bire bir iz olsun. Cilde enerji, faaliyet ve pahal tıpkısı ferahlık hissi verir… Dokuların elastikiyetini kuvvetlendirir.
Bu ürünleri, bitkileri kullanma kosunuda dizgeli olmanız geçişsiz. Günlük adına güzellik masanızda fire olmaması gerekir. Aradığınız takdirde, Herbalium’da katıksız güzelliğe dayalı benzeri haddinden fazla bilgiyi sizinle paylaşabiliriz. Elden güzellik ve gençliğe dayalı değil, bitkisel yöntemlerle, ”kalıcı incelme” konusunda üstelik telefon ya bile e-kez ile bilgelik isteyebilirsiniz.
Toyluk ve güzellikle ve hoşçakalın…

Etiket kırışıklıkları pekâlâ önleyebilirim? Bitkilerle Kap Bakımı sarkmalar için bitkisel tedavi kırışıklıklar için hangi bitki bol gelir? sarkmaların önüne elbet geçebilirim Ebegümecinin faydaları Isırganotu antagonist neye dolgunca dirimlik? Üzüm çekirdeğinin faydaları zinde istop etmek amacıyla sonuç yemeli miyim?

Yoruma kapalı.