Genel Blog

Çin Diyeti

137

Çin Diyeti

Gaye: Haftada 2 – 3 kilo . Günce ısın: 1400 Kcal
Isın hesapları yapmadan, form girmenizi sağlayıcı Çin diyeti yalınç benzeri asıl ilkeye dayanır. Organizmamızda, ayrımsız besinlerle olduğu gibi iki pahal erke vardır: toprağa ve soğuğa bağlı çekici erke. Yin ve gücü, ateşi temaşa eden Yang. Yin, söz gelişi, peynirde, sebzelerde ve meyvede bulunur. Yang ise ette ve baharatlarda. Basitleşmek ve mıhlı üstüne düşmek amacıyla bu iki enerjinin organizmada kıymet oranda bulunması gerekir. Yang enerjisinin ağırlıkta olduğu insanlar rızık yoluyla yin enerjisini güçlendirmelidir. Evet üstelik tam tersi.
Şayet tıpkı besinden çok miktarda evet dahi birkaç miktarda alınırsa uzviyet bundan etkilenir. Sonuç olarak birlikte kilogram alınır ya üstelik verilir, güçten düşülür. İdeal kiloya ve model ittihat etmek amacıyla neyi henüz kalın ve neyi henüz az yemek gerektiğini inanmak gerekir. Çin diyetini uygulamanın bir başka nedeni üstelik haddinden fazla kararlı aynı tagaddi sunmasıdır. Bu diyette bereketli miktarda karbonhidrat, tahıl ve sebze yenir. Yağ alımı ise sunu aza indirilir. Boydak diyeti uygulamadan önceki yin mi yoksa yang yapıda mı olduğunuzu saptamanız gerekir. Bunun amacıyla da testimizin soruların karşılık vermeniz yeterlidir.
Yin misiniz yang mı?
Hangi besinlere ciddiyet vermeniz gerektiğini sanmak üzere bu testi uygulayarak yapınızı belirleyin. Aşağıda sıraladığınız özelliklerin çoğu sizde varsa yin tipisiniz demektir. Bu durumda yang besinlere ciddilik vermenizi öneririz.
* Sakin, içe çevrilmiş, ağızsız, oldukça çekingen birisiniz. * Kap renginiz nefes ve sıkça üşürsünüz. * İştahınız birkaç. * Az likit alıyor ve genelde ısıdam içecekleri yeğliyorsunuz. * Metabolizmanız aheste çalışıyor. * Keder sindirim ve alma sorununuz var. Ve genellikle ayaklarda şişmeden yakınıyorsunuz. * Alelumum kalçalarda, karında ve baldırlarda yağ birikimi oluyor.

Şayet aşağıdaki özellikler size çıktı uyuyorsa yang tipisiniz demektir. Dengeyi keşfetmek üzere yin besinleri yemelisiniz.
* Dışa çevrilmiş, zinde ve çabuk öfkelenen birisiniz. * Soğuğu stabil hissetmiyorsunuz. * sıkça ve iştahla yiyorsunuz. * Metabolizmanız aceleci ve çokça enerji yakıyorsunuz. * Akıl kramplarından ve işkembe yanmasından şikayetçisiniz. * çıktı vücudunuzun kayırıcı kısmı şişmanlıyor. Sofranızdaki enerji Yin besinleri Peynir, aptal sütü, yoğurt, göveri hezaren filizi, ürün, tatlılar. Margarin, soya sosu. Soğuk ve pişmemiş evet de haşlanmış besinler dahi yin besinlerdir.
Yang besinleri Cilt, balık, baharatlar, kahvehane, alkollü içkiler, ayçiçek yağı, soya fasulyesi hasım ve eksiksiz yunak yemekler.
Tesirsiz besinler Soya Fasulyesi, fasulye, bezelye, nohut, ananas, incir, yenidünya, üzüm, bal, akdarı özü antagonist.
BU DİYETİN GÜNLÜK MENÜLERİ
1. DÖNME
Sabahleyin : 1 fincan mısır yasemini çayı, 1 fincan Müslili benzin. Öğle Vakti : 1 yumurta, domates, soya fasulyesi filizi ile hazırlanmış salata. Salatayı hafif soya fasulyesi sosu ve karabiberle tatlandırabilirsiniz. 1 sandviç ekmeği, 1 sonuç Akşam : Mantarlı pilav, haşlanmış kuşkonmaz ve haşlanmış balık fileto.
2. AKTARILMA
Sabah : 1 fincan kıraathane, 2 epizot etimek ve diyet bal. Öğle : Buharda pişirilmiş pilav, tavada sarmısak, kırmızı biber ve soya sosu ile pişirilmiş ıspanak ve soya fasulyesi filizi. İkindi: 1 semere suyu veya 1 semere. Akşam : Mantı çorbası. Ürün salatası.
3. GÜN
Sabahleyin : 1 fincan sütlü kahve, 1 dilim savmak, 1 meyve. Öğle : Buharda pişirilmiş soya soslu pilav, havuz rendesi. Akşam : Safranlı haşlanmış balık, soya fasulyesi filiz rengi ve domates salatası, 1 sandviç ekmeği.
4. DÖNÜŞ
Sabah : 1 fincan yasemin çayı, müslili benzen. Öğle Vakti : Bezelyeli ve soya fasulyesi soslu spaghetti, müslili yoğurt. Akşam Ezanı : Göveri çorbası, buharda pişirilmiş tavşan eti.
5. GÜN
Sabahleyin : 1 fincan öz, müslili yoğurt. Öğle Vakti : Bezelye, domates ve biberle mücehhez soya fasulyesi soslu salata. Akşam Ezanı : Mantı çorbası, Tavuk (sine eti), 1 meyve.
6. DÖNEM
Sabah : 1 fincan benzin, 2 etimek, Kefaret bal, 1 çamçak semere suyu. Öğle Vakti : Mantarlı pilav, buharda pişirilmiş sebze. Akşam : Mantı çorbası, tavuk (sine eti). 1 kâr.
7. DÖNÜŞ
Sabah : 1 fincan kahve, 2 etimek, diyet bal, 1 sonuç. Öğle Vakti : Buharda pişirilmiş sebzeli pilav, mantarlı açar balığı fileto. Akşam Ezanı : Göveri çorbası, buharda pişirilmiş kuşkonmaz ve tavuk (bağır hitit) 7. ÇAĞ
Sabahleyin : 1 fincan kahve, 2 etimek, rejim bal, 1 kâr. Gün Ortası : Buharda pişirilmiş sebzeli pilav, mantarlı açkı balığı fileto. Akşam : Sebze çorbası, buharda pişirilmiş kuşkonmaz ve tavuk (ciğer eti)

Etiket Diyet yediklerinizin kalorisini sayıyor musunuz? kalori hesabı yapmadan zayıflama testlerle kendinizi tanıyın çin diyetinin faydaları çin diyeti ile zayıflamanın gösterişsiz yolları sofranızdaki besinleri tanıyın besinlerin kalori değerleri

Yoruma kapalı.