Genel Blog

Clean Master

29

Clean Master

Clean Master, bilgisayarlarını itinalı kullanmayı seven ve bulduğu her fırsattı perfonmansı düşmesin diye temizlik yapan kullanıcılar için geliştirilen bir bilgisayar arıtma programı. Temizleme ile birlikte bilgisayarınızın hızlanmasını sağlayan Clean Master, adamakıllı ücretsiz olarak sunulan inanılmaz bir program.

Benzer kategorideki benzer mobil uygulamaların tasarımına benzer şekilde geliştirilen Clean Master’ı kullanmak için herhangi ekstra bir şey bilmeniz lüzum değil. Basit anlaşılır arayüzü ile birlikte tek tuşa basarım kullanma olanağı sunan program, bilgisayarınızda biriken tüm geveze (junk) dosyaları silmeniz yardımcı oluyor.

Eğer bilgisayarınızı düzenli kullanmıyorsanız bu boşboğaz dosyalar zamanla birikerek ayrıca bilgisayarınızı nyavaşlamasını sağlıyor ayrıca de bilgisayarınızın diskinde boşboğaz yer kaplıyor. Ben tedbirli kullanıyorum ben de gereksiz dosya yoktur diye düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü geveze dosyalar bilgisayarınızın öbür bölümlerinde vakit içerisinde siz istemeseniz bile birikebiliyor. Özellikle Chrome, Firefox ve aynı tarayıcıları uzun vakit temizlemeden kullandıysanız, tarama işleminden sonra çıkacak olan gereksiz dosya boyutuna siz bile şaşıracaksınız.

Tarayıcılar, sistem önbelliği, web önbelleği, ses ve videolar, tescil defteri dosyaları içerisinde bulunan tüm junk dosyalarını silmenizi sağlayan program, standart bir bilgisayar kullanıcısının bilgisayarında bile ortalama olarak 2 GB’dan pozitif çıkıyor. Meydana Çıkan bu boşboğaz dosyaları tek bir tuşla silebilmek ise epeyce hoş.

Bilgisayarlarınızı düzenli olarak temizleyerek çabuk ve performansı yüksek bir şekilde uygulamak istiyorsanız, fakat yapacağınız öteki işlemler için üşeniyorsanız Clean Master’ı bedava olarak indirip kesinlikle denemenizi öğüt ederim.

İndir

Bir önceki yazımız olan FileSeek başlıklı makalemizde fileseek, indir fileseek ve indir fileseek ücretsiz hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.