Genel Blog

Clubhouse’a nasıl girilir? Sohbet nasıl başlatılır? Son zamanların en popüler uygulamalarından Clubhouse, her geçen gün daha fazla büyüyor. Peki Clubhouse…

24

Clubhouse'a nasıl girilir? Sohbet nasıl başlatılır?
Son zamanların en popüler uygulamalarından Clubhouse, her geçen gün daha fazla büyüyor. Peki Clubhouse...

Clubhouse, sadece sesli paylaşımlara olanak sağlayan bir sosyal ağ uygulaması olarak öne çıkıyor. Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya uygulamalarının tersine yazılmış, görsel, açıklama ve alkış gibi sosyal ağ aktivitelerini adamakıllı ortadan kaldırarak sadece kurulan sohbet odalarında sesli paylaşımlara izin veriyor. Ayrıca tatbik yeni geliştirildiği için ilk etapta sadece iPhone kullanıcıları antre yapabiliyor.

2. Clubhouse nasıl indirilir?

Clubhouse daha önce de belirttiğimiz gibi şu an için yalnızca iOS cihazlar tarafından kullanılabiliyor. böylece

App Store mağazasını açın Clubhouse uygulamasını indirin Tatbik açıldıktan sonra kullanıcı adı belirlemeniz gerekecek Bu aşamada cep telefonu numaranız ile kayıt ya da davetiye kodu ile kayıt olmanız istenecek Eğer cep telefonu numaranız ile tescil olursanız umma sırasına alınacaksınız Davetiye kodu ile kayıt olursanız çabucak uygulamaya tescil olabilirsiniz daha sonra ilgi alanlarınız ile ilgili bir takım işaretlemeler yapacaksınız Uygulamayı kullanmaya hazırsınız, istediğiniz odaya girip dinleyici olabilir ya da kendiniz oda oluşturup moderatör olabilirsiniz

3. Clubhouse uygulamasına nasıl girilir?

Clubhouse uygulaması maalesef doğrudan doğruya tescil olup giriş yapacağımız bir sosyal ağ uygulaması yok. Bunun için öncelikle uygulamayı daha önce kullanmış veya daha önce tescil olmuş birisinden davetiye kodu almanız gerekiyor. Eğer çevrenizde bu uygulamayı kullanmış tanıdığınız birisi yahut Twitter’da Clubhouse ile ilgili arama yaparak paylaşılan davetiyelerden birini kapabilir veya Clubhouse uygulamasını kullanan birileri ile iletişime geçerek onların size davetiye göndermesini sağlayabilirsiniz. Fakat bazıları bu davetiye işini ücrete dökerken bazıları ise ücretsiz verebiliyor. Seçim size kalmış.

Oysa herhangi bir şekilde davetiye bulamazsanız da üzülmeyin. Cep telefonu ile de tescil olabildiğiniz bu tatbik sizi doğal olarak bekleme sırasına alıyor ve sıranız geldiğinde Clubhouse uygulamasına giriş yapabiliyorsunuz.

4. Clubhouse profilinizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Uygulamayı indirdiniz ve gereken davetiyeyi de bularak uygulamaya tescil oldunuz. Sıra geldi profilinizi oluşturarak sohbete hazırlanmış hale gelmeye. Tıpatıp öteki sosyal medya uygulamaları gibi başkalarına sizin hakkınızda bilmesi gereken bilgileri vermek için profilinizi oluşturmanız gerekiyor. Kullanım ilk olarak sizden bir profil fotoğrafı istiyor. Uygulama keza gülen bir profil fotoğrafınızın olmasının daha fazla alaka çekeceğini belirtiyor. sonra profil fotoğrafınızın alt kısmında görünecek bir yaşam öyküsü yazısı belirlemeniz gerekiyor.

Clubhouse, yaşam öyküsü yazısının uygulamadaki en manâlı faktör olduğunu belirtiyor. Biyografi yazısının; ne nesil sohbetlere dahil edinmek istediğinizi, ne nesil konular hakkında tartışma yapmak istediğinizi, ayrıca öteki üyelerin arama yaptıkları vakit sizleri daha basit bulabilmelerini karşılayan dağıtılmış anahtar kelimeleri de yazmanız gereken çok kayda değer bir etmen olduğu belirtiliyor.

5. Clubhouse sohbet koridoru nedir?

Doğrusu bütün sihrin gerçekleştiği yerdir. Burada etkin ve devam eden sohbetlerin bulunduğu değişik odalar ve kendi sohbetinizi başlatarak moderatör olabileceğiniz ‘oda başlat’ seçeneğinin olduğu yerdir. Clubhouse sohbet koridorunda üstteki tarafta daha önce katılmış olduğunuz sohbet odaları ve katılmayı planladığınız sohbet odalarının bulunduğu bir birim mevcuttur.

Hem bu bölümde yer alan sohbet odalarının hangi konu üstüne olduğu, içerisinde kaç kişinin olduğu gibi detayları görebilirsiniz. Bu bölümde ilginizi hangi konu çekiyorsa o odaya giriş yaparak sohbete dahil olabilirsiniz.

6. Clubhouse sohbet nasıl edilir?

Büyük bir kongrede olduğunuzu, içeri girdiğiniz zaman bir konuşmacı ve onlarca dinleyici olduğunu düşünün. Arada laf hakkı alarak kalkan ve konuşan kişiler olduğunu da düşünün. Clubhouse uygulamasının iyice kullanmak istediği konsept bu olsa lüzum. Daha önce de belirttiğimiz gibi odaya başlangıçta dinleyici olarak antre yapıyorsunuz ve herhangi bir şekilde sohbete katılamıyorsunuz. Fakat sohbet ekranının sağ daha aşağı tarafında el kaldırma butonu olacak, bu şekilde moderatörden sohbete yeralma için izin istiyorsunuz. Eğer moderatör isteğinizi onaylarsa sohbete dahil olarak hatip olabiliyorsunuz.

clubhouse

Bir öteki seçenek ise moderatör olarak göstermek isterseniz kendinize bir oda oluşturuyorsunuz. Bu sayede tüm yetki sizde oluyor ve sohbeti, sohbete katılacak kişileri ve sohbetin gidişatını kontrol edebiliyorsunuz. Keza sizi dinleyen kişileri de davetiye göndererek sohbetinize dahil edebiliyorsunuz.

Bir önceki yazımız olan LoL ping düşürme nedir? İşte 5 farklı loL ping düşürme yöntemi CS:GO, DOTA ve LoL gibi internet üzerinden oynanan oyunlarda birçok kullanıcı Ping sorunu yaşar. "LoL... başlıklı makalemizde league of legends, lol ve lol fps sorunu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.