Genel Blog

CPU-Z

37

CPU-Z

CPU-Z bilgisayarınızın işlemci, anakart ve hafıza bilgilerini detaylı bir şekilde size hemen olan olarak sunan bedava bir sistem aracı. İşlemcinizin hızını, dahili ve harici egzersiz saat hızlarını, türünü, modelini, cache bilgisini, üreticisini, çekirdek voltajını, çarpanlarını, bütün ön hafıza düzeylerini size belirten program bunların yanına anakartınızın modelini ve üreticisini, BIOS özelliklerini, yongaseti ( kuzey ve güney köprüsü ) bilgilerini, hafıza kartlarını ve AGP ayrıntılarını sunabiliyor.

Sisteminzin özelliklerini hemen olan olarak peşine düşüp takip edebildiğiniz CPU-Z özellikle overclock (sürat aşırtma) tutkunlarının vazgeçilmez programlarından. Program üzerindeki grafik sekmesinden de ekran kartınız ile ilgili bilgilere ulaşmak olası. Desteklenen donanım türleri ve modellerine programın imalatçı adresinden ulaşabilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan IObit Driver Booster başlıklı makalemizde driver g?ncelleme, driver g?ncelleme program? ve s?r?c? hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.