Genel Blog

CPUCores :: Maximize Your FPS

27

CPUCores :: Maximize Your FPS

CPUCores :: Maximize Your FPS eğer bilgisayarınız yüksek grafik kalitesine sahip oyunları düşük performansla çalıştırıyorsa probleminizi çözebilecek bir oyun hızlandırma programı.

Steam üzerinden çalışan bir oyun performansı artırma aracı olan CPUCores :: Maximize Your FPS temel olarak Windows işletim sisteminizin ve Windows servislerinin işlemcinizi nasıl kullandığını yoklama ediyor. Normalde biz oyun oynarken Windows işletim sistemi arkadaki planda çalışmaya devam ediyor ve kesin işlemler gerçekleştiriyor. Ama bazen bu işlemlerin kullandığı sistem kaynakları sebebiyle oyunumuzda kasılmalar ve takılmalar yaşanabiliyor. İşte CPUCores :: Maximize Your FPS doğru bu kasılma ve takılmaları ortadan kaldırabiliyorsunuz.

CPUCores :: Maximize Your FPS, herhangi bir oyunu çalıştırdığınızda Windows’u işlemcinizin tek çekirdeğini kullanmaya zorluyor. Sonrasında ise arkadaki planda çalışan Windows hizmetleri denetleniyor ve işlemci kullanımını yükselten ve gerekli olmayan servisler kısıtlanıyor. Son adımda ise anahtar Windows işlemleri tespit ediliyor ve bu işlemler izole edilerek bilgisayarınızın sağlıklı çalışması sağlanıyor.

CPUCores :: Maximize Your FPS, eğer mobil işlemciye sahip bir dizüstü bilgisayar veya eksik çekirdekli işlemci kullanan bir masaüstü bilgisayar sahibiyseniz gözle görülür bir ayrım yaratabilir. Ama yüksek çekirdek sayısına sahip bir bilgisayara sahipseniz ve zaten oyunlarda iyi performans yakalıyorsanız size herhangi bir katkıda bulunmayabilir. Programın geliştiricisi yüksek düzey işlemcilerde herhangi bir gelir görülemeyeceğinden ötürü programın bu sistemlerde kullanılmasını nasihat etmiyor.

CPUCores :: Maximize Your FPS’i kullanabilmeniz için bilgisayarınızın şu asgari sistem gereksinimlerine sahip olması gerekiyor:

– 64 bit Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 işletim sistemi

– Herhangi bir çift çekirdekli işlemci

– 1 GB RAM

İndir

Bir önceki yazımız olan CPU-Z başlıklı makalemizde anakart, bios ve cpu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.