Genel Blog

Çukur Cumali kimdir? Cumali Koçovalı yaşıyor mu? Müfit Kayacan kimdir, kaç yaşında?

16

Çukur Cumali kimdir? Cumali Koçovalı yaşıyor mu? Müfit Kayacan kimdir, kaç yaşında?

İdris Baba’nın abisi olan Cumali Koçovalı karakterine Müfit Kayacan yaşam vermektedir. ‘İdris Baba’nın abisi Cumali Koçovalı’nın mezarı için abes dedikleri ve kayıtlarda mezar yeri alınmış ama gömülen olmamış” sözleriyle tanıtılan karakteri Müfit Kayacan canlandıracak. Peki fakat Müfit Kayacan kimdir?

Müfit Kayacan kimdir?
Çukur’un Cumali Amcası olarak ekrana gelen Müfit Kayacan 17 Ocak 1956’da Antalya’da doğan Müfit Kayacan, Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın kurucuları aralarında bulunan artist oyuncu Müfit Kayacan, 25 yıl genel sanat yönetmenliği yaptı.

2005’te Kezban Yenge dizisiyle televizyon dünyasına merhaba diyen Müfit Kayacan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, O Kadar Bir Geçer Zaman Ki, Şubat, Aşk Her Yerde, Kırık Kalpler, Olur İnşallah, Deli Dersane, Kuşatma gibi birçok projede yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Gelinim Mutfakta'nın 128. Hafta yarışmacısı kim? başlıklı makalemizde gelinim mutfakta, gelinim mutfakta kim elendi ve gelinim mutfakta program hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.