Genel Blog

Çukur Cumali kimdir, kaç yaşında? Müfit Kayacan nereli, hangi dizilerde oynadı?

10

Çukur Cumali kimdir, kaç yaşında? Müfit Kayacan nereli, hangi dizilerde oynadı?

İdris Baba’nın abisi olan Cumali Koçovalı karakterine Müfit Kayacan yaşam vermektedir. ‘İdris Baba’nın abisi Cumali Koçovalı’nın mezarı için manâsız dedikleri ve kayıtlarda kabir yeri dargın lakin gömülen olmamış” sözleriyle tanıtılan karakteri Müfit Kayacan canlandıracak. Peki lakin Müfit Kayacan kimdir?

Müfit Kayacan kimdir?
Çukur’un Cumali Amcası olarak ekrana gelen Müfit Kayacan 17 Ocak 1956’da Antalya’da doğan Müfit Kayacan, Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Halkı Tiyatroları’nın kurucuları arasında yer alan artist oyuncu Müfit Kayacan, 25 sene genel sanat yönetmenliği yaptı.

2005’te Kezban Yenge dizisiyle televizyon dünyasına merhaba diyen Müfit Kayacan, Haydut Dünyaya Hükümdar Olmaz, Böylece Bir Geçer Zaman Oysa, Şubat, Aşk Her Yerde, Kırık Kalpler, Olur İnşallah, Çılgın Dersane, Kuşatma gibi çoğu projede yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Çukur dizisi oyuncuları ve karakterleri açıklandı! İşte tam kadro Çukur oyuncu kadrosu! başlıklı makalemizde çukur dizisi oyuncuları, çukur dizisi oyuncuları damla ve çukur dizisi oyuncuları efsun hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.