Genel Blog

Çukur Cumali kimdir? Müfit Kayacan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

20

Çukur Cumali kimdir? Müfit Kayacan kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı?

İdris Baba’nın abisi olan Cumali Koçovalı karakterine Müfit Kayacan yaşam vermektedir. ‘İdris Baba’nın abisi Cumali Koçovalı’nın mezarı için abes dedikleri ve kayıtlarda kabir yeri gücenmiş ama gömülen olmamış” sözleriyle tanıtılan karakteri Müfit Kayacan canlandıracak. Peki ama Müfit Kayacan kimdir?

Müfit Kayacan kimdir?
Çukur’un Cumali Amcası olarak ekrana gelen Müfit Kayacan 17 Ocak 1956’da Antalya’da doğan Müfit Kayacan, Adana Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde okudu. Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın kurucuları arasında yer alan sanatkâr oyuncu Müfit Kayacan, 25 yıl genel sanat yönetmenliği yaptı.

2005’te Kezban Yenge dizisiyle televizyon dünyasına merhaba diyen Müfit Kayacan, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Böylece Bir Geçer Vakit Oysa, Şubat, Aşk Her Yerde, Kırık Kalpler, Olur İnşallah, Deli Dersane, Abluka gibi çoğu projede yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Çukur Kulkan Erdenet kimdir gerçek adı ne? Genco Özak hangi dizilerde oynadı? başlıklı makalemizde çukur, çukur kulkan ve kulkan erdenet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.