Genel Blog

Daha Canlı ve Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalısınız?

135

Daha Canlı ve Parlak Bir Cilt İçin Ne Yapmalısınız?

Gelişigüzel hangi kadar su denilince akla zinde dirim, temizlik ve tagaddi gelse de, suyun gücünü güzelikte da hafife almamak gerekiyor. Çünkü, akarsu cildinize dokunduğunda, yılların izlerini silmekle kalmıyor, cildinizde tazeliği dahi yanı sıra getiriyor.
Yaz aylarında terlemeye kapalı olarak kişilerde oluşan coşkunluk hissi, su içilmesi amacıyla kişiyi uyarıyor fakat şita aylarında genellikle su tüketimi azalıyor. Deri kuruluğunu çelmek için ilgi edilmesi müstelzim yeryüzü cesim dideban, bol akarsu tüketimi. Yediğimiz besinler dahi, deri kuruluğuna etki ediyor. Derhâl oluşan kilo kayıplarıyla kontak beslenme, deride kuruluğa sebep oluyor. Özellikle artağan sonuç ve göveri tüketimi, deri sağlığı üzere çok oylumlu. Doymamış yağ asitlerinden (sıvı yağ) zengin tagaddi da, deri kuruluğunu önlemede yarar sağlıyor. Bu nedenle yemeklerde ehliyetli miktarda sıvı yağ tüketmek öneriliyor.
Bedenimizin kestirmece yüzdelik 60’ı su. Büyük aynı insan, caize almadan bedenindeki karbonhidrat ve yağın tümünü, proteinin ise yarısını yitirdiğinde yaşamı tehlikeye giriyor. Buna karşın sadece yüzde 10 akarsu kaybettiğinde, hayat tehlikeye giriyor. Bedendeki su miktarının yüzde 20 eksilmesi ise ölümle sonuçlanıyor. Yani adam, besin almadan günlerce yaşayabilmesine rağmen, su içmeden ancak beş altı zaman yaşayabiliyor. gözeler arası bildirişim, toksinlerin atılması, cildin nemini koruması su içerek türlü oluyor. Cildiyeci Dr. Eylem Enerjik, domuzuna tıpkı cilde sahip olabilmek amacıyla günde en birkaç 1.5-2 litre akarsu içilmesi gerektiğini söylüyor. Deri sorunu olan erişkinlerde ise bu miktar 2-2.5 litreye kadar çıkmalı.

Su ve yaşlanma
İnsanoğlunun ihtiyarlama süreci doğumla gelişigüzel başlıyor. Hayat boyu, besin aracılığıyla alınan ve ant ortamında vücutta biriken asidik atıklar, ihtiyarlama sürecini hızlandırıyor. Bilimsel araştırmalarla da kanıtlanan bu sürecin önüne geçilmesinin başlıca yolu ise tınlamalı adına mineraller bakımından zengin gıdalarla beslenmek ve su sorumak. Ilkin Japonya gelmek üzere mukavim haddinden fazla Uzakdoğu ülkesinde insanların 90’lı yaşlarına büyüklüğünde canlı bir hanay sürdükleri görülüyor. Bu durumun başlıca nedeni, bu bölgedeki insanların düzenli adına su içme alışkanlığının olması. Cildiyeci Dr. Gösteri Acar, “Vücutta biriken asidik atıkların erken ihtiyarlama sürecine olan inatçı etkisi kendini ten üzerinde gösteriyor. Beden asiditeleri faziletkâr olan kişilerin ciltleri, çokça henüz aşkın kırışmış, yenik, sarkık ve içki görünüyor. Nakit dengesi ehliyetli düzeyde olanların ciltleri ise çalışkan, bitli, bembeyaz ve tendürüst benzeri görünüme topluluk oluyor” diyor.
Maden suyu gerçeği
Yemeklerle ve alışılagelen suyla alamadığımız birçok minerali eroin suyu ile ahzetmek mümkün. Dr. Çevik, “Hele gökçe yazın terle bu arada haddinden fazla fazla mineral kaybı oluyor; bu boyut vücudumuzla beraber cildimizde de münasebetsiz etkiler oluşturuyor. Bu nedenle özellikle yaz aylarında kaybettiğimiz mineralleri namına çalmak adına beyaz zehir suyu somurmak serencam derece balaban. Spor eden kişilerde, spordan ilk ve sonradan beyaz zehir suyu içilmesi su kaybını çetin anlamda önlüyor. Ancak yine dahi mütenevvi metin problemleri olanlar alelhusus tevettür ve böbrek hastaları eroin sularını titiz tüketmeliler” diyor.
Gerçeklik: Instyle

Kimlik Kap Bakımı Görk cilt Kadın bakım bayındır eş güzel güzelleşmek bakımlı memnune kap bakımı_ Dr. Eylem Acar hizmet ürünleri su

Yoruma kapalı.