Genel Blog

DataRecovery

33

DataRecovery

DataRecovery eğer silinen dosyaları geri getirme konusunda işe yarayan bir çözüm arıyorsanız öğüt edebileceğimiz bir dosya kurtarma programı.

Bilgisayarlarınıza tamamen bedava olarak indirip kullanabileceğiniz bir silinen dosya kurtarma yazılımı olan DataRecovery ile bambaşka sebeplerden ötürü bilgisayarınıza ast depolama birimlerinden silinmiş olan dosyaları taratabilir ve kayıp dosyaları tespit ederek geri getirebilirsiniz. Program bu işi gerçekleştirebilmeniz için size basit ve sade bir arayüz sunuyor. Arayüz üstünde başlangıçta silinen dosyaların yer aldığı depolama birimini seçiyorsunuz ve ardından “Scan” tuşuna tıklayarak taramayı başlatıyorsunuz. Ardından bu disk üzerinden silinmiş olan dosyalar listeleniyor. Bu dosyalar arasından kurtarmak istediklerinizi seçerek “Recover” tuşuna tıkladığınızda dosya kurtarma işlemi başlıyor.

DataRecovery benzer dosya kurtarma programlarıyla karşılaştırıldığında azıcık daha uzun bir sürede silinen dosyaları saptama edebilmekte. Ama bu fark koskocoman değil; yani silinen dosyaların bulunabilmesi için fazla beklemeniz gerekmiyor. Programın tespit edilen kayıp dosyalar için önizlemeler sunmaması ise programın eksi yönü. yine de DataRecovery’i bedava bir silinen dosya kurtarma çözümü olarak deneyebilirsiniz.

DataRecovery içerisinde bir de arama filtreleme bölümün yer alıyor. Bu bölümü kullanarak arama sonuçları içerisinde kesin dosyaları veya dosya türlerini filtreleyebilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan iOS Data Genius başlıklı makalemizde ios data recovery, ios data recovery app ve ios data recovery tool hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.