Genel Blog

DeleteOnClick

22

DeleteOnClick

DeleteOnClick, bilgisayar kullanıcılarının sabit diskleri üzerinde yer alan dosyaları ve klasörleri güvenle kaldırabilmeleri için geliştirilmiş olan ücretsiz ve basit bir yazılımdır.

Genellikle Windows yardımıyla silmek istediğiniz klasör ve dosyalar, doğrudan geri dönüşüm kutusuna taşınmaktadır. Her ne kadar daha sonrasında geri dönüşüm kutusunu temizleseniz de dosyalarınız ve klasörleriniz bilgisayarınız üzerinden tam anlamıyla silinez. Geri dönüştürme veya geri yükleme programları yardımıyla kurtarılabilecek olan bu dosyalar, eğer sizin için önem taşıyorsa başka birinin eline geçmesi hiç hoş olmayacaktır.

Bu noktada dosyalarınızı ve klasörlerinizi tek bir tıklamayla güvenli bir şekilde silmenize olanak sağlayan DeleteOnClick, sizin için önemli olan dosya ve klasörlerin tamamen bilgisayarınız üzerinden silindiğine ve tekrar geri dönüştürülemeyeceğine emin olmanızı sağlar.

Kullanımı oldukça kolay olan programı bilgisayarınıza kurduktan sonra, program otomatik olarak Windows sağ klik menüsüne “Securely Delete” butonunu eklmektedir. Dosyalarınızı geri dönüştürülemeyecek şekilde silmek istediğiniz zaman tek yapmanız gereken silmek istediğiniz dosya veya klasör üzerine sağ klik tıklayarak “Securely Delete” butonu yardımıyla silme işlemini gerçekleştirmektir

Sonuç olarak dosya ve klasörlerinizi güvenli bir şekilde kaldırmak için kullanabileceğiniz basit ve ücretsiz bir programa ihtiyaç duyuyorsanız DeleteOnClick’i deneyebilirsiniz.

İndir

Bir önceki yazımız olan Nero TuneItUp başlıklı makalemizde android için nero tuneitup, download - nero tuneitup pro ve download nero tuneitup hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.